Wzrost cen masła konfekcjonowanego

Jak wynika z obserwacji, na rynku krajowym notuje się ciągły wzrost masła konfekcjonowanego.


W zakładach, które podlegają Zintegrowanemu Systemowi Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, odnotowano w dniach 11-17 października tego roku ceny o 0,4 procenta wyższe od tych z poprzedniego tygodnia. Aktualnie wynoszą one 14,83zł/kg.

 

Z kolei ceny masła w blokach spadły w tym samym czasie o 1,4 procenta i są teraz na poziomie 14,16 zł/kg. W zestawieniu z notowaniami z poprzedniego miesiąca masło konfekcjonowane zdrożało o ponad 1 procent. Natomiast w przypadku masła w blokach odnotowano spadek ceny o 2 procent.

 

Niemniej jednak odtłuszczone mleko w proszku także drożeje. W dniach 11-17 października bieżącego roku wynosiło ono 8,86 zł/kg, czyli o około 1 procent więcej niż tydzień wcześniej, ale o 1 procent mniej niż miesiąc temu.

 

Jednakże w przypadku cen pełnego mleka w proszku, po zeszłotygodniowym wzroście uległy spadkowi o 1 procent i aktualnie ich cena wynosi około 11,25 zł/kg.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!