| Autor: redakcja12

Memori cs. - pierwsza odmiana mieszańcowa rzepaku ozimego

Hodowca rzepaku ozimego, Gilles Larbaneix przedstawia Memori cs., która jako pierwsza odmiana została zarejestrowana przez Caussade Semences we Francji.

Memori cs. - pierwsza odmiana mieszańcowa rzepaku ozimego
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"
Memori cs. zarejestrowano także we Włoszech, natomiast w chwili obecnej znajduje się w procesie rejestracji w Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii oraz na Słowacji. Odmiana ta, charakteryzuje się przede wszystkim intensywnym rozwojem jesiennym, dzięki któremu jest bardziej odporna na inwazję szkodników. Co więcej, Memori cs. poradzi sobie ze zgnilizną kapustnych (Phoma), a dowodem na to jest maksymalna ocena pod względem zdrowotności CTPS we Francji. Jest również odporna na inne choroby.
 
- To odmiana tworząca dużą masę, ale bez skłonności do wylegania! Od 6 lat znajduje się w naszej sieci doświadczeń – mówił Gilles Larbaneix, po czym dodał: - W trakcie tych 6 lat, poziom plonowania odmiany zawsze przewyższał odmiany wzorcowe.
 
Memori cs. to wynik 20-letnich prac hodowlanych. Linia żeńska tej odmiany została stworzona w 1997 roku, z kolei a linia męska w 2007 roku. Odmiana wchodzi na rynek w 2017 roku, więc można stwierdzić, że była to bardzo długa droga.
 
- W przyszłym roku zostanie wprowadzony system Clearfield w odmianie Memori cs, co pozwoli uzyskać kompletną gamę produktów w hodowli Caussade Semences – zaznaczył hodowca.


Tagi:
źródło: