| Autor: redakcja1

Trwają 80. Targi Grüne Woche

W dniu 15 stycznia 2015 roku o godzinie 18.00 odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia 80 edycji Międzynarodowych Targów Rolnictwa, Żywności i Ogrodnictwa: Grüne Woche - "Zielony Tydzień".

Trwają 80. Targi Grüne Woche

Targi Grüne Woche

Do dnia 25 stycznia br. w 26 halach Międzynarodowego Centrum Kongresowego (ICC) w Berlinie o powierzchni 124,6 metrów kwadratowych goście mogą zobaczyć tradycyjne produkty rolno-spożywcze pochodzące z 69 krajów z całego świata, a także ich spróbować. Jak podkreśla FAMMU/FAPA w tegorocznych targach bierze udział blisko 1,7 tys. wystawców, w tym także z Polski.
 
Zdaniem organizatorów na tegorocznych wystawach znalazło się ponad 100 tys. potraw. Prezentowane były m.in. tradycyjne produkty żywnościowe, jak owoce, warzywa, ryby, produkty mleczarskie. Naturalnie nie zabrakło nalewek, ekskluzywnych win i niezliczonej ilości gatunków piwa z całego świata.
 
Przybyli mogą podziwiać także zwierzęta hodowlane i dziesiątki tysięcy roślin, czy uczestniczyć w różnego rodzaju pokazach. Jak każdego roku, osobna hala przeznaczona została do promowania żywności ekologicznej. Ponadto każdy miał okazję do zapoznania się z najbardziej zaawansowanymi technologicznie maszynami rolniczymi czy różnorodnymi elementami wyposażenia ogrodów.
 
Grüne Woche to nie tylko wystawy i prezentacje, to także ponad 300 dyskusji, kongresów, seminariów i warsztatów. W ramach imprezy odbywa się m.in. VII Międzynarodowa Konferencja Ministrów Rolnictwa w połączeniu z VI Szczytem Ministrów Rolnictwa w Berlinie, a także VI Międzynarodowe Forum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego oraz VI Forum dotyczące rozwoju obszarów wiejskich i Kongres Biopaliw.
 
Targi Grüne Woche są organizowane od 89 lat i są odwiedzane każdorazowo przez ponad 400 tys. osób. Stanowią doskonałą okazję do promowania produktów regionalnych na terenie Niemiec, ale także do promocji regionów, kultury i lokalnych tradycji. Krajem partnerskim tegorocznej edycji targów jest Łotwa.Tagi:
źródło: