| Autor: redakcja1

AGRO-TECH 2016 w Minikowie - podsumowanie

W miniony weekend, w dniach 2 i 3 lipca 2016 roku, w Minikowie niedaleko Nakła nad Notecią odbyły się XIX Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH Minikowo.

AGRO-TECH 2016 w Minikowie - podsumowanieAGRO-TECH Minikowo
 
Podczas tegorocznego Agro-Techu pogoda bardzo dopisywała zachęcając licznie przybyłych gospodarzy do zapoznania się z szerokim wachlarzem produktów niezbędnych w każdym gospodarstwie. Właśnie w Minikowie rolnicy mogli znaleźć optymalne i najnowsze rozwiązania dla swoich gospodarstw oraz zaczerpnąć fachowych porad m.in. ze strony Ministerstwa Rolnictwa, czy też Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Warto zaznaczyć, iż Ministerstwo Rolnictwa od lat wspólnie z agencjami rolniczymi organizuje kompleksowe stoisko informacyjno-promocyjne.

Pokazy maszyn i "Precyzyjny Gospodarz"

W trakcie targów odbyły się pokazy maszyn. Zaprezentowanych zostało kilkadziesiąt zestawów - ciągników wraz z maszynami rolniczymi, których pracę w polu podziwiano przez weekend. Pokazy przebiegały na bardzo trudnym i wymagającym terenie, zwanym Górą Prawdy, będącym nie lada wyzwaniem zarówno dla maszyn jak i operatorów.

Na poletkach pokazowych, przeprowadzono również konkurs "Precyzyjny Gospodarz". W porównaniu do zeszłorocznej edycji zmieniła się ponownie sama formuła konkursu. W piątej edycji turnieju "Precyzyjny Gospodarz" każdy z zawodników będzie miał okazję poczuć namiastkę atmosfery średniowiecznego turnieju rycerskiego. Jednakże nieco unowocześnionego, gdyż w naszym wydaniu rolę rączego rumaka spełni ciągnik Zetor, do którego przytroczona zostanie lanca. Uczestnicy mieli za zadanie przekłuć balonik znajdujący się na przyczepie Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonym miejscu tyłem, strącić kolejny balonik i ponownie zaparkować. Po trzecim przebitym baloniku należało powrócić na miejsce startowe.
 
Ilość miejsc startujących uczestników została ograniczona. Atmosferę podkręcała zacięta rywalizacja pomiędzy uczestnikami zwłaszcza w sobotę, kiedy to do walki o miano „Precyzyjnego Gospodarza” stanęły dwie panie. W niedzielę za to poziom konkursu był tak wyrównany, że powstały minimalne różnice w czasach pomiędzy poszczególnymi miejscami sięgające od sekundy do kilku.

Zobacz wyniki turnieju Precyzyjny Gospodarz na AGRO-TECH 2016 w Minikowie


Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: