„Gospodarz w Szkole”. Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu

W czwartek, 26 stycznia 2017 roku, Redaktorzy Portalu Gospodarz.pl odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu.

„Gospodarz w Szkole”. Szkoła Podstawowa nr 4 w SwarzędzuGospodarz w Szkole

Podczas spotkania z uczniami klasy IIIb uczyliśmy się z czego składa się rolnictwo. Najpierw wymienialiśmy się wiadomościami na temat zbóż, warzyw, owoców, roślin oleistych, zwierząt gospodarskich i domowych, a także maszyn rolniczych. Następnie oglądaliśmy filmy pokazujące działanie nowoczesnych maszyn rolniczych. Filmy nagrywano za pomocą dronów i kamer zamocowanych na maszynach rolniczych, a nawet na samolocie. Najbardziej podobały się nam materiały poświęcone pracy kombajnu, kosiarki i robota do prac leśnych.

- Najbardziej zaciekawiła mnie ta kosiarka - powiedział Kajetan, który chciałby także w najbliższym czasie pójść na targi rolnicze. - Mi najbardziej podobał się robot leśny - dodała Natalia. Maszyna ta wywarła również duże wrażenie na Wojtku. Krzysiowi i Aleksowi podobało się wszystko, z kolei Zosia była zaskoczona wielkością targów rolniczych. Karolinę zdziwiła wielkość maszyn. Karolowi, Michałowi i Kajetanowi najbardziej spodobały się zwierzątka, w tym przede wszystkim owieczki i króliki. Karol wręcz rozczulił się na ich widok. Wszyscy zgodnie przyznaliśmy, że chcielibyśmy je zobaczyć na żywo i postanowiliśmy, że wspólnie wybierzemy się na Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.
Z kolei Pani Wychowawczyni najbardziej spodobał się sposób na utrwalenie wiadomości.

Zajęciom towarzyszyli Pani Marta, która robiła fotografie oraz Pan Michał, który filmował. Efekty ich pracy możecie zobaczyć w galerii zdjęć oraz (już niebawem) na Gospodarz.tv. 


Tagi:
źródło: