| Autor: redakcja3

Targi Rolexpo 2014 w Sochaczewie

Już niebawem kolejna edycja Targów Rolno-Przemysłowych ROLEXPO w Sochaczewie. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 23-24 sierpnia na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej. Tegoroczne Targi będą obfitowały w nowości. Wydarzenia podczas Targów zadowolą każdego: tak mieszkańców wsi jak i miast. Na wystawę zgłosiło się już blisko 100 firm, a to jeszcze nie wszyscy. Organizatorzy spodziewają się ponad 15 000 zwiedzających.

Targi Rolexpo 2014 w SochaczewieROLEXPO 2014

Podczas dwóch dni targowych prezentowane będą maszyny wszystkich światowych marek m.in.: Kubota, John Deear, Samasz, Zetor, a wśród nich, obok najnowocześniejszych ciągników: agregaty uprawowe, opryskiwacze, prasy rolujące... Na ROLEXPO można będzie nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również wraz z przedstawicielem firmy przetestować wybrany model. Każdego dnia czyli w sobotę i niedzielę o wyznaczonej godzinie (na terenie Targów będą rozwieszone plakaty oraz rozdawane będą informatory targowe przy wejściu na targi) na polu pokazowym (przy ulicy Olimpijskiej po przeciwnej stronie MOSiR) będzie organizowany pokaz wybranych maszyn – w tym roku w pokazie wezmą udział kosiarki samojezdne, ciągniki oraz inne maszyny i urządzenia. Szykuje się zatem ciekawe widowisko. Sprzęt przygotuje firma ROLMECH sp. z o.o. oraz Instytut Technologiczno-Przyrodniczy. W między czasie osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z filmami instruktażowymi przygotowanymi przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy.

Targi ROLEXPO to także oferta dla planujących czy już budujących – domy, budynki usługowe czy inwentarskie. Zainteresowani otrzymają tu fachową poradę począwszy od projektu aż po fazę końcową, czyli konstrukcje dachowe i kolektory słoneczne. Osobom budującym dom, planującym budowę, przebudowę bądź remont Targi zaoferują bogaty program edukacyjny poświęcony najważniejszym etapom realizacji inwestycji. W tym roku tematem wiodącym jest wybór i budowa domów energooszczędnych.


Atrakcją imprezy w Sochaczewie jest KIERMASZ ROŚLIN, na którym zaprezentuje się kilkadziesiąt firm oferujących rośliny do domu i ogrodu. W tym sektorze swoją ofertę przedstawią producenci i dystrybutorzy m.in.: trawników i żywopłotów, drzew, krzewów i krzewinek, bylin, pnączy. Do udziału w ROLEXPO zaproszono także właścicieli centrów ogrodniczych i handlowców, projektantów, wykonawców, a także szkółkarzy, ogrodników, dostawców środków produkcji, zatem wszystkich, którzy pomogą miłośnikom przydomowych ogrodów i działek spełnić swoje marzenia. Zainteresowani mogą liczyć na prezentację kompleksowego wyposażenia ogrodów począwszy od altan czy pergoli a skończywszy na ogrodzeniach. Nowością będzie udział firm profesjonalnie zajmujących się projektowaniem i aranżacją ogrodów.

Targi ROLEXPO to jednak nie tylko sprzęt, maszyny, urządzenia i materiały, to również doskonała okazja do uzyskania niezbędnych i cennych informacji. Pod egidą partnerów i patronów ROLEXPO przygotowano zajmujące prelekcje i wykłady m.in.: „Pomoc na rzecz rozwoju małych gospodarstw w ramach PROW 2014-2020”, czyli jakie środki z UE będą dostępne dla rolników w najbliższych latach, „Domy energooszczędne i pasywne oraz dopłaty państwa do budowy domów” - co zrobić, aby wybudować nowoczesny dom z pomocą państwa, czy „Zmysły i piękno w ogrodzie” dla entuzjastów własnych ogrodów. A dla producentów żywności regionalnej i ekologicznej przygotowano spotkanie pod hasłem: „Obowiązek rejestracji działalności w zakresie produkcji pierwotnej oraz sprzedaży bezpośredniej”.

W tym roku ROLEXPO stawia na polską żywność. W tym sektorze można będzie nabyć produkty lokalnych producentów, skosztować regionalnych potraw. Na Targach zagości regionalne piwo, soki z polskich owoców, miody z najlepszych pasiek oraz wędliny. W tym sektorze przygotowany zostanie również pokaźny kącik dla dzieci. Atrakcje gwarantowane dla dzieci i dorosłych m.in. wesołe miasteczko oraz występy zespołów muzycznych na scenie głównej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ubiegłorocznych Targów ROLEXPO, którą znajdziecie poniżej.

Zapraszamy do obejrzenia plakatu imprezy, który znajdziecie na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!