| Autor: redakcja1

Opolagra 2012 w Kamieniu Śląskim

Tegoroczna edycja największych targów rolniczych w rejonie południowej Polski, które miały miejsce w dniach 15-17 czerwca bieżącego roku w Kamieniu Śląskim niedaleko Opola, w gminie Gogolin, obfitowała w masę przeróżnych atrakcji.

Opolagra 2012 w Kamieniu ŚląskimBogaty program targów zorganizowanych przez DLG AgroFood oraz sprzyjająca aura pogodowa, a także liczni wystawcy sprawili, że na to wydarzenie przybyły tłumy odwiedzających.
 
 
Każdy z uczestników znalazł z pewnością coś dla siebie. W trakcie trwania tych targów swoje oferty przedstawiły firmy z branż takich jak maszyny i urządzenia rolnicze, nawozy i środki ochrony roślin, technika leśna, zwierzęta hodowlane, budynki inwentarskie, pasze i dodatki paszowe, medycyna weterynaryjna i wiele innych.
 
 
Można było poradzić się ekspertów na tematy związane z produkcją roślinną i zwierzęcą oraz z energią odnawialną. Nie zabrakło również licznych warsztatów, seminariów czy konferencji dotyczącej odstępstwa rolnego i ochrony prawnej odmian albo o oszczędnej uprawie gleby, jak i o najkrótszej drodze mleka od krowy do butelki.
 
Główną atrakcją podczas tych targów był niewątpliwie pokaz pracy maszyn przeznaczonych do zbioru i konserwacji zielonek, ciągników z systemem GPS. Z kolei na jedynym w Europie torze przeszkód spełniającym normy ISO, który został opracowany przez DLG przy współpracy ze specjalistami i ekspertami w tej branży przeprowadzono test opryskiwaczy. Dzięki temu przybyli mieli okazję do sprawdzenia ich funkcjonalności w warunkach zbliżonych do naturalnych.
 
Poza tym zwiedzający mogli samodzielnie sprawdzić działanie ciągników z ładowaczami czołowymi oraz ładowarek teleskopowych.
 
Całość uświetniła Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego, spośród którego wybrano czempionaty i wiceczempionaty, a także konkurs „Młodego Hodowcy”, podczas którego młodzi uczestnicy dumnie prezentowali swoje cieliczki.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!