| Autor: redakcja12

Opolagra 2017 tuż, tuż!

Już w najbliższy weekend, od 9 do 11 br., odbędzie się XIV edycja największej Wystawy rolniczej w Polsce, czyli Opolagra. W ubiegłym roku, podczas targów pojawiło się ponad 48 tysięcy zwiedzających, którzy mogli odwiedzić niemalże 460 stoisk zebranych wystawców. Tegoroczna wystawa zapowiada się równie obiecująco.

Opolagra 2017 tuż, tuż!Opolagra 2017


Opolagra jest miejscem spotkań wszystkich miłośników techniki rolniczej. Podczas tegorocznych targów odbędą się liczne pokazy maszyn oraz sprzętu rolniczego, dzięki którym przybyli gospodarze będą mieli możliwość obejrzeć maszyny, a także przetestować je na odpowiednio przygotowanych i wyznaczonych torach. Setka maszyn wyruszających w szczere pole podczas pracy stworzy widowisko przyciągające co roku tysiące zwiedzających.
 
Podczas tegorocznej edycji pokazów polowych pojawią się kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasoowijarki, sieczkarki czy owijarki. Atrakcją dla przybyłych będzie pokaz opryskiwacza podczas przejazdu przez specjalnie skonstruowany tor przeszkód.
 
Ponadto, każdy kto pojawi się na Opolagrze będzie mieć możliwość zoabaczyć w jaki sposób umyć maszynę po ukończeniu prac polowych. Z kolei Akademia Opon Grasdorf przedstawi temat ogumienia maszyn rolniczych. W trakcie targów obędą się też pokazy zbioru zielonek wzbogacone o Valtrę Silesię Show. Co więcej, odbędzie się towarzyszący Opolagrze MANITOU CUP – trwający przez 3 dni konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Odpowiednio opracowane i wyznaczone tory z przeszkodami będą synchronicznie pokonywane przez wszystkich uczestników konkursu. Również i widzowie będą mogli się wykazać podczas konkursu.

Precyzyjny Gospodarz na targach Opolagra

W trakcie Opolagry 2017 zostanie rozegrane w tym roku drugie starcie w ramach „Precyzyjnego Gospodarza”. Zadaniem każdego uczestnika, który weźmie udział w konkursie, będzie operowanie ciągnikiem marki Zetor, do którego zostanie przymocowana lanca. Każdy z uczestników będzie miał za zadanie przekłuć balonik znajdujący się na przyczepie firmy Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonym miejscu tyłem, strącić kolejny balonik i ponownie zaparkować. Po trzecim przebitym baloniku należy powrócić na miejsce startowe. Zapisy do turnieju Precyzyjny Gospodarz odbywają się na stoisku Portalu Gospodarz.pl oraz na stronie konkursu: http://www.gospodarz.pl/turniej

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: