| Autor: redakcja1

Otwarcie nowej hali Targów Lublin

W środę 16 maja 2012 w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali Targów Lublin mieszczących się przy ulicy Dworcowej 11.

Otwarcie nowej hali Targów LublinJest to wydarzenie wieńczące prace trwające od sierpnia ubiegłego roku. Celem było stworzenie dodatkowego obiektu wystawienniczego wraz z częścią kasowo-recepcyjną, o powierzchni ponad 8 tys. m2. Ponadto powstały dwie nowe sale konferencyjne mieszczące po 150 osób. Umożliwia to tym samym organizowanie konferencji w danym obiekcie na 1,5 tys. gości. Plac zewnętrzny posiada łączny obszar 5 tys. m2 . Ma on stwarzać dodatkowy obszar wystawienniczy. Inwestycja objęła także budowę nowych 500 miejsc parkingowych.
 
Wszystkie postawione plany zostały zrealizowane, czego dowodem jest nowy okazały budynek. Inwestycja ta świadczy o rozwoju wschodniej stolicy Polski. Przez powstanie nowej, większej hali Targów Lublin możliwe jest gromadzenie gości i wystawców ze wschodu. Pozwoli to na zacieśnienie wschodniego partnerstwa. Przeznaczeniem nowo otwartego obiektu jest organizowanie zarówno wystaw, jak i innych imprez: kongresowych, sportowych czy kulturalnych, m.in. koncertów. Sama hala jest w stanie pomieścić jednorazowo 5000 osób. Na zewnątrz został zagospodarowany teren 7 ha. Wokół obiektu nasadzono drzewa i krzewy. Teren przystosowano tak, aby mieszkańcy Lublina, jak i całej Lubelszczyzny mogli korzystać z niego podczas organizowanych imprez.
 

Projekt został współfinansowany z środków unii europejskiej w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. To właśnie z tego źródła uzyskano 16 085 466,25 PLN. Łączna kwota inwestycji wyniosła 46 553 231,76 złotych.
 
Inauguracja rozpoczęła się konferencją prasową na której wystąpili przedstawiciele udziałowców, zarząd Targów Lublin oraz wykonawca generalny. Następnie zaprezentowany został film promocyjny dotyczący realizacji projektu. Po nim miały miejsce oficjalne wystąpienia. Niespodzianką przygotowaną na uroczystość był koncert zespołu Dziewczyny, finalistki zespołu X Factor. Uroczystość zamykał bankiet, pozwalający na wymianę opinii wśród gości.

Natomiast w październiku odbedzie się tam kolejna edycja targów AGRO-PARK.

Serdecznie zapraszamy do galerii.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!