| Autor: mikolaj

Przed Polagra-Food 2014

Tradycyjnie, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, w Warszawie odbyła się wspólna konferencja ministra rolnictwa Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.

Przed Polagra-Food 2014

Polagra-Food 2014

- W jubileuszowym roku 25. lecia zmian w Polsce odbędzie się również jubileuszowa XXX edycja targów Polagra – podkreślił minister Marek Sawicki.

- Te jubileusze stały się doskonała okazją do zorganizowania międzynarodowej konferencji poświęconej 25. leciu przemian w polskim rolnictwie – poinformował szef resortu, dodając, że – przedstawimy podczas niej nie tylko dotychczasowy dorobek, ale także nasze plany na przyszłość związane z nowym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz nasze produkty regionalne, tradycyjne i rolnictwo ekologiczne.

Minister Marek Sawicki podkreślił role i znaczenie targów Polagra zwracając uwagę, że polska żywność zdobyła sobie w świecie uznanie, jako żywność o podwyższonej jakości.

Dlatego też podczas tych targów kolejne 209 produktów otrzyma znak Programu prowadzonego w resorcie „Poznaj Dobrą Żywność”.

Współuczestniczący w konferencji prezes Andrzej Byrt zwrócił uwagę na fakt, że spośród wszystkich, podstawowych działów gospodarki, to właśnie rolnictwo jest tym, który stale przynosi wciąż rosnący, dodatni bilans w handlu międzynarodowym.

Szef Międzynarodowych Targów Poznańskich poinformował, że w tegorocznej, jubileuszowej edycji targów Polagra, wraz z targami towarzyszącymi, weźmie udział około 1300 wystawców z 45 państw.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!