| Autor: mikolaj

Smaki Regionów w Poznaniu

Ma ktoś ochotę na pajdę chleba ze smalcem? A na kieliszeczek tradycyjnej nalewki przygotowanej według staropolskiej receptury? A może na plaster szynki wędzonej w drewnianej beczce? Jeśli tak, to w dniach 27-30 września 2014 r. zapraszamy do Poznania!

Smaki Regionów w Poznaniu

Smaki Regionów

Specjałów ze wszystkich regionów naszego kraju będzie można spróbować na Targach SMAKI REGIONÓW, które od lat są prawdziwym świętem polskiej, regionalnej, tradycyjnej i certyfikowanej żywności. Na swoich stoiskach poszczególne województwa zaprezentują najlepsze regionalne rarytasy: tradycyjne chleby, ciasta, kiełbasy, sery i konfitury.
 
W targach weźmie udział ponad 160 wystawców. Organizatorzy (Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Związek Województw RP) spodziewają się ponad 25 tysięcy zwiedzających. Targi objął swoim Honorowym Patronatem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 
Co w programie?

Przez wszystkie targowe dni trwać będzie nie tylko prezentacja i degustacja regionalnych smakołyków, ale także ich sprzedaż. Ponadto targom towarzyszyć będą występy ludowych kapel oraz pokazy gotowania regionalnych potraw. Targi SMAKI REGIONÓW są bowiem świętem polskiej, tradycyjnej i certyfikowanej żywności.

Minipiekarnia

Podczas targów Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP, po raz drugi z rzędu, zaprosi dzieci do zabawy w piekarza. W specjalnie zaaranżowanej minipiekarni najmłodsi zwiedzający, pod okiem fachowców, własnoręcznie przygotują bułki i rogale, które potem zostaną wypieczone w prawdziwym piekarskim piecu. Autorskie wypieki będzie można zabrać ze sobą do domu! Wizyta w MINIPIEKARNI ma być także znakomitą okazją do tego, aby poznać trud pracy piekarza oraz własnoręcznie sprawdzić jak wygląda ziarno, ciasto czy kwas chlebowy. Każdy młody piekarz na czas pracy w MINIPIEKARNI otrzyma specjalny fartuszek.
 
W weekend: sobotę (27.09.204) oraz niedzielę (28.09.2014) dzieci zainteresowane „piekarską zabawą” mogą zgłaszać się na miejscu  w strefie minipiekarni (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, pawilon 6). W zabawie jednorazowo może uczestniczyć maksymalnie 10 dzieci. Start o: 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00. Natomiast na poniedziałek (29.09.2014) oraz wtorek (30.09.2014) były prowadzone zapisy grup przedszkolnych. Zgłosiło się ponad 600 dzieci z poznańskich i podpoznańskich przedszkoli.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!