| Autor: redakcja6

Targi Agritechnica 2015 w Hanowerze

Jak wynika z informacji organizatora wystawy, Towarzystwa DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze), na międzynarodowe targi techniki rolniczej Agritechnica w Hanowerze, które odbędą się w dniach od 10 do 14 listopada 2015 r. (Dni Ekskluzywne 8 i 9 listopada) wpłynęło już ponad 2.400 zgłoszeń wystawców z 49 państw.

Targi Agritechnica 2015 w Hanowerze

Kierownik projektu Agritechnica, Freya von Czettritz, oświadczyła, że na Agritechnice 2015 reprezentowane będą wszystkie przedsiębiorstwa należące do światowej czołówki branży, prezentując tam swoje nowości i aktualne udoskonalenia.

- Dotychczasowy wynik zgłoszeń jest w chwili obecnej na mniej więcej tym samym poziomie jak w przypadku rekordowej imprezy przed dwoma laty. W szczególności tak wczesne zapytania ze strony wystawców, ale również i gości, świadczą o dużym zainteresowaniu światowymi targami Agritechnica - powiedziała Freya von Czettritz. Dla profesjonalnej uprawy roślin oczekuje się, że - nadchodząca jesień przyniesie znowu liczne nadające kierunek rozwoju innowacje - powiedziała dalej von Czettritz. Jako decydująca platforma nowości Agritechnica 2015 dostarczy średnio- i długoterminowo nowych pozytywnych impulsów dla międzynarodowego rynku techniki rolniczej.

Rośnie udział zagranicy

Udział zagranicy nadal rośnie. W chwili obecnej dosięga on już 54 procent. Największa ilość spośród dotychczas zgłoszonych 1.280 wystawców zagranicznych pochodzi z Włoch (344 przedsiębiorstwa), Niderlandów (112), Turcji (92), Francji (91), Austrii (65), Polski (61), Chin (50), USA (46), Hiszpanii (42), Danii (41), Wielkiej Brytanii (40), Finlandii (38) i Kanady (36). Ponadto zgłoszone zostały oficjalne udziały zbiorowe z łącznie 20 państw. Towarzystwo DLG ocenia wysoki udział zagranicy jako wyraźny sygnał rosnącej globalizacji przedsiębiorstw i gospodarki rolnej wraz z jej światowymi powiązaniami. Przedsiębiorstwa traktują targi Agritechnica jako platformę dla zdobywania nowych rynków zbytu.

Światowa giełda nowości

Przyczyny tak ogromnego zainteresowania wystawców to według DLG z jednej strony wiodąca pozycja targów Agritechnica jako miejsca spotkań branży techniki rolniczej o dużej sile przyciągania dla profesjonalnych rolników, przedsiębiorców świadczących usługi dla rolnictwa i handlowców z całego świata. I tak przed dwoma laty na targach Agritechnica informacji zasięgnęło około 450.000 gości, w tym 107.000 z zagranicy. Drugiej przyczyny można upatrywać w tym, że Agritechnica to dla wystawców okno wystawowe nowości. Dlatego też dostosowują oni własne cykle innowacyjne do terminów targów, aby właśnie tu przedstawić swoje przeznaczone na światowy rynek nowości. Dochodzi do tego jeszcze doskonałe położenie Hanoweru z największym na świecie terenem wystawowym, który zapewnia optymalne warunki zarówno dla wystawców jak i dla gości targów. Również wysokiej klasy program fachowy z dużą ilością międzynarodowych imprez, jak kongresy, fora i konferencje prasowe sprawia, że Agritechnica uważana jest za najważniejsze forum przyszłości branży rolniczej. Tutaj przedstawiane są trendy techniczne a także omawiane wszystkie ważne problemy przyszłości rolnictwa oraz techniki rolniczej.


Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!