| Autor: kkj6

Targi Agro Show

Każdego roku oferta Agro Show jest coraz bogatsza. Prócz wystawców, którzy oferowali zwiedzającym maszyny rolnicze, pojawili się producenci nasion, nawozów, środków ochrony roślin, a także z innych branż powiązanych z rolnictwem.

Targi Agro Show


W ten sposób odwiedzający mieli możliwość zapoznania się całą gamą ofert dotyczących środków produkcji oraz usług dla rolnictwa. Ponadto można było uzyskać informację z zakresu technicznego maszyn, agronomicznego czy ekonomicznego.


Niemniej jednak głównym zadaniem tychże targów jest zaprezentowanie maszyn rolniczych podczas pracy. Organizatorem targów była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, która jako pierwsza zainicjowała pokazy maszyn podczas pracy na otwartej przestrzeni. Na specjalnie przygotowanym obszarze pokazowym można było zobaczyć nawet kilkanaście maszyn przedstawiających konkretną grupę, co dało doskonałą okazję do porównania ich pod względem technicznym, ekonomicznym.


Targi Agro Show są okazją do nawiązania nowych kontaktów handlowych, a także do poznania polityki rolnej, gdyż obecni byli także przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa, KRUS, ANR i innych instytucji. Udzielali oni informacji na różne tematy, jak dotacje unijne czy dzierżawa gruntów. Ponadto w Bednarach podsumowano VIII Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2010”.


Celem jego było promowanie zasad dotyczących ochrony zdrowia oraz życia w gospodarstwie rolnym. Był to konkurs prowadzony w dwóch kategoriach: gospodarstw indywidualnych oraz zakładów rolnych. Finał tego konkursu po raz pierwszy odbył się właśnie podczas trwania ekspozycji Agro Show.


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!