| Autor: mikolaj

Polska na targach Anufood China 2016

Rozpoczęły się najważniejsze w Północnych Chinach targi importowanej żywności i jedne z najważniejszych targów w tym zakresie w całych Chinach – Anufood China 2016. Polska jest oficjalnym partnerem tegorocznej edycji.

Polska na targach Anufood China 2016

Targi Anufood China 2016

Polskie stoisko zostało uroczyście otwarte przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacka Boguckiego oraz Ambasadora RP w Pekinie Mirosława Gajewskiego. Organizowane przez ARR stoisko jest położone w centralnym miejscu na targach, zajmuje powierzchnię ponad 190 m2, na której swoją  ofertę prezentuje 25 firm. Swoje stanowisko ma również Polska Izba Mleka, reprezentowana przez 7 spółdzielni mleczarskich. Już od pierwszego dnia targów stoisko cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów, przedsiębiorców chińskich zainteresowanych współpracą z polskimi partnerami, a także indywidualnych zwiedzających rozsmakowanych w naszych specjałach.

W ramach misji gospodarczej towarzyszącej targom Anufood China 2016 polscy przedsiębiorcy uczestniczyli 14 listopada w spotkaniach B2B z przedstawicielami lokalnych i globalnych sieci handlowych oraz dystrybutorami. Mieli także okazję do zapoznania się z ofertą głównych sieci handlowych podczas tzw. store-check.

Następnego dnia Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pekinie przygotował Dzień Polsko-Chińskiego Biznesu, podczas którego odbyła się prezentacja ofert polskich eksporterów i projektów inwestycyjnych w Polsce. Eksperci WPHI przeprowadzili szkolenie z zakresu działalności na rynku chińskim, na którym omówione zostały możliwości współpracy gospodarczej między Polską a Chinami.

Targi Anufood są odwiedzane głównie przez profesjonalnych zwiedzających – importerów i dystrybutorów artykułów rolno-spożywczych – głównie z Pekinu i Tianjinu, ale także z Szanghaju, Dalian i innych miast, w szczególności z Chin Północnych i Północno-Wschodnich. Pekin odgrywa istotną rolę w imporcie żywności do Chin, gdyż zlokalizowane są tu siedziby główne firm państwowych zajmujących się importem z zagranicy (np. COFCO). Pekin i położony niedaleko Tianjin uznawane są za 2 z 6 tzw. supermiast.

Targi Anufood China potrwają do 18 listopada 2016 r.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!