| Autor: redakcja1

Targi Kielce podsumowują HORT-TECHNIKĘ

Premiera Targów Sadowniczo-Warzywniczych Hort-Technika wraz ze specjalistyczną konferencją oraz towarzysząca im Wystawa Rybactwa Śródlądowego z kongresem okazały się sukcesem Targów Kielce - stwierdza organizator Wystawy.

Targi Kielce podsumowują HORT-TECHNIKĘTargi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika

2900 zwiedzających w ciągu dwóch dni, to jak na debiut, bardzo dobry wynik. Nowości jesienne w Targach Kielce śledziło 29 dziennikarzy z ogólnopolskich mediów branżowych, a także dzienników lokalnych i o zasięgu krajowym. 112 firm (w tym 10 z rybactwa) zgromadzono na powierzchni ponad 2300 tys. metrów kwadratowych (z czego blisko 100 m kw na rybactwo).

Targi Hort-Technika już przy premierowej edycji osiągnęły 50 procent powierzchni, jaką osiągają podobne wydarzenia w Polsce, odbywające się od kilku lat. Tak jak Agrotech, z którego od 21 lat słyną Kielce w rolniczej branży, pierwsze Targi Sadowniczo-Warzywnicze udowodniły, że czerpiąc z tego doświadczenia, mają duży potencjał, by się interesująco rozwijać. Wzmocnieniem merytorycznym tegorocznej Hort-Techniki była Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Wybrane tematy i liczni specjaliści poruszali najważniejsze problemy branży sadowniczej i producentów warzyw. Frekwencja była imponująca.

 
Dużo wiodących firm
 
Ciągniki, opryskiwacze, rozsiewacze, platformy sadownicze - te i wiele innych maszyn, narzędzi i urządzeń można było znaleźć na stoiskach debiutujących targów Hort -Technika w Kielcach. Wielu zwiedzających przymierzało się do lśniących maszyn, które zjechały do Kielc. Przybyły takie firmy jak Polsad, Landami, Bury, MCMS Warka, Yara Poland, Wodziński PPH, Activ, AMG - importer Landini, Arysta Lifesciencience Polska, Case IH, KMK AGRO, Fabryka Maszyn Rolniczych, Weremczuk FMR oraz Ursus, New Holland, Lisicki, Orsi, Chmielewki, Kisiel, Bury i wiele innych znanych na rynku.
 
Grupy producentów - obecne!
 
Podczas debiutującej Hort-Techniki obecne były grup producentów: San-Export Group z Sandomierza, Grupa Producentów Owoców ”Victoria” z Mogielnicy, Grupa  „Witamina” z Białej, Grupa Wolmar S.A z Urzędowa, Grupa „Galster” z Sicienka, Grupa „Wilga Fruit” z Warszawic oraz Spółdzielnia Produkcyjna Warzyw i Owoców „Sielec” ze Skalbmierza i Grupa „Polfarm”  z Chwaszczyna. Na stoiskach grup królowały oczywiście polskie pyszne jabłka, odbywały się rozmowy i konsultacje.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!