Targi Mleko-Expo w Warszawie

Podczas tegorocznych targów Mleko-Expo w Warszawie Minister Sawicki wręczył Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Wystawa została zorganizowana już po raz dziewiętnasty przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich.

 

Minister wręczył najważniejszą nagrodę targów Mleko Expo, czyli Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nagrodę tę otrzymała Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie, za wieloletnią pracę nad jakością produktów.

 

„Moją rolą jest tworzenie warunków do rozwoju eksportu i sprzyjanie poszukiwaniu nowych rynków zbytu, ale te nowości i tę jakość tworzycie i wypracowujecie sami. Ja tylko jeżdżąc po Europie i po świecie mogę z dumą mówić, że mamy w Polsce najlepsze przetwórstwo mleczne w świecie. Ciągle to podkreślam, bo my dzisiaj mleczarstwem zawojowaliśmy Europę i stopniowo wchodzimy na rynki trzecie” – mówił minister Sawicki do wszystkich przedstawicieli branży mleczarskiej.

 

W ramach targów wyróżniono wiele produktów m.in. za najwyższą, wysoką i wyróżniającą się jakość oraz za najładniejsze stoisko. Ponadto firmy wystawiające się na targach Mleko-Expo wzięły udział w konkursie, w którym najlepszych nagrodzono w czterech kategoriach: super produkt, opakowanie, natura oraz marka. W ramach uroczystości towarzyszących wystawie ogłoszono również wyniki VI Konkursu Mleczne Mistrzostwa Polski.

 

Minister gratulując wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym powiedział: „Chciałbym, żebyście ze swoją dobrą delikatesową produkcją pozostali w Polsce i w Europie. Konsument zasługuje na to, żeby jeść dobre, smaczne, ale także tradycyjne przetwory mleczarskie. Jednak ze swoimi produktami warto wychodzić na rynki zewnętrzne i warto szukać rynków trzecich, bo zapewnia to zdecydowanie większą stabilizację dla sektora.” Na koniec minister Sawicki podziękował organizatorom za zaproszenie i życzył wszystkim przedstawicielom branży mleczarskiej dalszych sukcesów.

 

Źródło: http://www.minrol.gov.pTagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!