Międzynarodowe Targi Żywności Naturalnej NATURA FOOD

Podsekretarz stanu Artur Ławniczak uczestniczył w Międzynarodowych Targach Żywności Naturalnej NATURA FOOD, które odbywały się w dniach 15-17 października 2010r. w Łodzi.


Wiceminister wziął udział w uroczystości otwarcia oraz konferencji prasowej zorganizowanej pierwszego dnia targów.

 

Na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi specjaliści z resortu oraz z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – Oddział w Radomiu udzielali informacji dotyczących rolnictwa ekologicznego, m.in. w zakresie zasad wsparcia, warunków wytwarzania produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych oraz kontroli i certyfikacji.

 

W trakcie trwania targów miały miejsce liczne spotkania i seminaria poświęcone rolnictwu ekologicznemu, produktom regionalnymi tradycyjnym. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie „Wiem co jem” z udziałem dzieci ze szkół podstawowych.

 

Drugiego dnia targów odbyła się konferencja dotycząca zasad produkcji i wytwarzania produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych nawiązująca do kilku konkursów organizowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także uroczysta gala wręczenia nagród. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – Oddział w Radomiu, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencję Rynku Rolnego, Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy Bronisze oraz Ministra Środowiska.

 

Podstawową ideą targów NATURA FOOD jest prezentacją i promocją produktów charakterystycznych dla rynku żywności ekologicznej. Jest to także doskonała okazja do zaprezentowania dziedzictwa kulinarnego różnych regionów Polski, produktów regionalnych i tradycyjnych oraz rolnictwa ekologicznego. Działania te wpisują się zatem w program działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmierzających do popularyzacji rolnictwa ekologicznego i informowania o wysokiej jakości produktów.

 

http://www.minrol.gov.pl

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!