Trwa Opolagra 2016

W dniach 10-12 czerwca po raz XIII-ty odbywa się największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce – Opolagra. W 2015 r. targi odwiedziło ponad 45 tys. zwiedzających, którzy podziwiali stoiska ponad 470 wystawców. Tegoroczna edycja zapowiada się równie okazale.

Trwa Opolagra 2016

Opolagra 2016

Opolagra to miejsce spotkań pasjonatów techniki rolniczej, którzy mogą nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również testować je na ponad 20 torach. Setka maszyn pracujących w polu tworzy na Opolagrze widowisko, które co roku cieszy się dużą popularnością.

Tematem przewodnim tegorocznej Opolagry są ładowarki. Po raz pierwszy w Polsce odbywa się MANITOU CUP, czyli trzydniowy, niepowtarzalny i bardzo widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Wyznaczono tory z przeszkodami, które synchronicznie pokonywane są przez uczestników konkursu. Swoich sił na tym samym torze będą mogli spróbować również widzowie.

Bardzo bogaty jest program pokazów tegorocznej Opolagry. Na zwiedzających przygotowano pokaz mycia maszyn po zakończeniu prac polowych, Akademię Opon Grasdorf, która odpowiada na pytania dotyczące doboru właściwego ogumienia dla maszyn rolniczych. John Deere Polska z kolei prezentuje możliwość sterownia ciągnikiem z kabiny kombajnu. Tradycyjnie towarzyszący Opolagrze pokaz zbioru zielonek, został w tym roku wzbogacony o Valtra Demo Tour.

Precyzyjny Gospodarz na targach Opolagra

Podczas Opolagry rozegrywana są drugie w tym roku eliminacje w konkursie Precyzyjny Gospodarz. Konkurs zostanie przeprowadzony w sobotę i niedzielę o godzinie 12:00. W piątej edycji turnieju Precyzyjny Gospodarz każdy z zawodników będzie miał okazję poczuć namiastkę atmosfery średniowiecznego turnieju rycerskiego. Jednakże nieco unowocześnionego, gdyż w naszym wydaniu rolę rączego rumaka spełni ciągnik Zetor, do którego przytroczona zostanie lanca. Uczestnicy mają za zadanie przekłuć balonik znajdujący się na przyczepie Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonym miejscu tyłem, strącić kolejny balonik i ponownie zaparkować. Po trzecim przebitym baloniku należy powrócić na miejsce startowe. Zapisy do turnieju Precyzyjny Gospodarz odbywają się na stoisku Portalu Gospodarz.pl oraz na stronie konkursu: http://www.gospodarz.pl/turniej

Zdjęcia wprost z Kamienia Śląskiego znajdziecie na naszym facebook'owym profilu

Czytaj dalej na następej stronie...


Tagi:
źródło: