| Autor: redakcja1

Wystawa na miarę Euro 2012

Cała Polska żyje przygotowaniami do piłkarskich Mistrzostw Europy, natomiast podlascy rolnicy czekają z niecierpliwością na „rolnicze mistrzostwa” – 23 i 24 czerwca w Szepietowie odbędzie się XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym.

Wystawa na miarę Euro 2012
Hodowlana reprezentacja Podlasia powołana
 
Agroarena jest przygotowana na finałowe rozgrywki o tytuły superczempionów, czempionów i wiceczempionów. Selekcjonerzy wytypowali najlepszych reprezentantów, przedstawicieli poszczególnych ras. Zaprezentowane zostanie: bydło, trzoda chlewna, owce, konie i drób, w sumie ponad 500 zwierząt. Poza konkurencją wystąpią: szynszyle, króliki i ptactwo ozdobne. Sobotnie zgrupowanie wyłoni hodowlanych mistrzów Podlasia.
 

Arena o powierzchni 10 hektarów
 
Szepietowska murawa pomieści kilkuset wystawców: producentów maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych, a także firmy paszowe i nawozowe. Wystawcom kibicować będą rolnicy i wszyscy miłośnicy podlaskiego rolnictwa.

Koko koko wystawa spoko
 
Krajowa Rada Drobiarstwa postanowiła zaprosić najlepszych hodowców drobiu z całej Polski do Szepietowa na pierwszą Ogólnopolską Wystawę Drobiu im. Adama Medykiewicza. Zaprezentują się stada drobiu następujących gatunków: kury nieśne i mięsne oraz indyki, kaczki i gęsi.
 

 
Młodziki
 
Konkurs „Młodych Hodowców” to jeden z najbardziej emocjonujących punktów programu Wystawy. Drużynę młodzików będzie tworzyło 21 małoletnich hodowców, w wieku do 10 lat, którzy z dumą zaprezentują na ringu cielęta. Zmagania młodych hodowców zakończą się remisem, wszystkie dzieci zostaną nagrodzone za zaangażowanie i odwagę.
 
Doradcy PODR w ofensywie
 
Wystawie towarzyszą Dni z Doradztwem Rolniczym, które są okazją do skorzystania z kompleksowego doradztwa z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, ekonomiki produkcji, ekologii i agroturystyki. Na polach doświadczalnych zaprezentowana zostanie bogata kolekcja odmian zbóż, roślin pastewnych, przemysłowych, energetycznych oraz doświadczenia nawozowe.
 
W programie:
 
  • Seminaria i porady specjalistów
  • Zwiedzanie pól doświadczalnych i pasieki
  • Pokazy pracy maszyn
  • Prezentacja stawek bydła mlecznego po buhajach testowych
  • Pokaz korekcji racic
  • Degustacja wołowiny, baraniny, koniny
  • Pokaz bezpiecznej obsługi prasy zwijającej
  • Piknik zbożowy
  • Konkursy i występy zespołów artystycznych
 
Zapraszamy wszystkich kibiców podlaskiego rolnictwa do odwiedzenia Agroareny w Szepietowie 23 i 24 czerwca!
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!