| Autor: redakcja1

XVIII Wystawa Ogrodnicza w Suchej Beskidzkiej

Pogoda dopisała i po raz 18-ty mogliśmy zachwycić się kolorami kwiatów na przyzamkowym placu w Suchej Beskidzkiej, pomimo porannego chłodu, dokuczliwego zarówno dla ogrodników, jak i organizatorów.

XVIII Wystawa Ogrodnicza w Suchej Beskidzkiej

XVIII Wystawa Ogrodnicza w Suchej Beskidzkiej

Przyzwyczajenie to druga natura, więc już wiemy, że „Suska Majówka” to początek zakupów kwiatowych – i nie zmieniajmy  przyzwyczajeń. Ta impreza musi być słoneczna, bo też tacy są ludzie, którzy kochają kwiaty – słoneczni.
 
Jak co roku, Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizował konkursy:
 
 - dla dzieci odkrywając ich talenty malarskie i rękodzielnicze na „Mój ulubiony kwiat” - I miejsce zdobyły: Natalia Kunas z Bieńkówki i praca zbiorowa dzieci z Klubu 4H (w przedziale wiekowym 4-6 lat) z Jachówki, II miejsce: Monika Rymarczyk, Kinga Głód i Ola Biela z Bieńkówki, III miejsce: Natalia Jończyk i Ola Sala z Bieńkówki,
 
 - na „Stoisko Roku”: tytuł przypadł szkółce p. Walczaka z Nowej Wsi z bogatą ofertą różnorodnych roślin doniczkowych domowych i ogrodowych (dużym zainteresowaniem na stoisku cieszyły się bugenwille).
 
KRUS również organizuje corocznie konkurs z nagrodami: „Pracuj bezpiecznie w gospodarstwie domowym”. Przy stoisku ODR informacji udzielały również pracownice Izby Rolniczej.
 
Przez te wszystkie lata ogrodnicy stali się już rozpoznawalni ze swoją produkcją i każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie. Jak co roku, asortyment roślin był duży i dobrej jakości - od ciekawych kwiatów doniczkowych p. Walczaka spod Krakowa, po nawozy, ziemię itp. artykuły z naszego i sąsiednich powiatów. Rozrosła się oferta ziół do ogródków przydomowych m.in. o nowe odmiany mięty. Bogactwo odmian roślin ozdobnych nieodzownie wciąż zaskakuje każdego roku zwiedzających wystawę czymś nowym, wyjątkowym, niepowtarzalnym.

Głównym celem, który przyświeca organizatorom wystawy, jest kształtowanie dobrych wzorców i pomysłów, promujących nasz własny regionalny styl ogrodów przydomowych, gdzie obok nagietków, malw, lwich paszczy, orlików itp., znajdzie się miejsce na warzywnik, ogródek ziołowy, wreszcie drzewa i krzewy owocowe oraz jagodnik – jednym słowem: coś dla ducha i dla ciała. Tworzenie własnego ogrodu to proces oparty na realizacji własnych marzeń wypływających z obserwacji najlepszego nauczyciela – natury. Ogród staje się dla nas miejscem cudownego wypoczynku i azylem, budzi nostalgię, a równocześnie jest skutecznym lekarstwem na pośpiech i stres współczesnego życia.


Tagi:
źródło: