Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rynek maszyn i urządzeń rolniczych w opinii producentów i dealerów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych podjęła się oceny prowadzenia biznesu w...

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych podjęła się oceny prowadzenia biznesu w branży maszyn i urządzeń rolniczych z perspektywy firm w niej działających. Zasadnicza część przeprowadzonego badania dotyczyła oceny warunków prowadzenia działalności gospodarczej w kraju oraz oceny ogólnej kondycji branży maszyn i urządzeń a także kondycji własnego przedsiębiorstwa. Analiza koncentrowała się na ocenie warunków obecnie panujących i spodziewanych do końca 2015 roku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rynek maszyn i urządzeń rolniczych w opinii producentów i dealerów

Badanie zostało przeprowadzone metodą ankiety internetowej, która wysłana została do członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Warto przypomnieć, iż Izba zrzesza firmy reprezentujące czołowe polskie i zagraniczne marki maszyn i urządzeń rolniczych. Są to zarówno producenci, ale również dealerzy oraz przedstawicielstwa firm zagranicznych. Obecnie zrzeszonych jest 71 firm i do tylu została wysłana ankieta. Otrzymano zwrot od 50% firm, do których wysłano ankietę. Ankieta dedykowana była dla osób decyzyjnych i odpowiedzialnych za kluczowe decyzje w firmach.

Badanie zostało zrealizowane w terminie od 28 stycznia do 14 lutego 2015 roku. Na części wykresów zaprezentowane są wyniki w porównaniu do pierwszej edycji badania, które zostało przeprowadzone na przełomie czerwca i lipca 2014 roku.

Ogólne warunki prowadzenia działalności

Jeżeli chodzi o ogólne warunki prowadzenia działalności w naszym kraju wciąż przeważają oceny negatywne. Porównując do pierwszej edycji badania znacznie spadła ilość odpowiedzi pozytywnych z 36,7% do zaledwie 24,3%. Do 35% urosła ilość odpowiedzi neutralnych, natomiast ilość odpowiedzi negatywnych wzrosła o nieco ponad 3%.

Rok 2014 rokiem dobrym

Cieszą natomiast oceny minionego roku. 2/3 badanych firm uznała, że rok 2014 był rokiem dobrym lub bardzo dobrym dla branży maszyn i urządzeń rolniczych, niemal 30% ocenia go jako przeciętny a tylko 5,4% jako rok zły. Żadna z firm nie oceniła go jako bardzo zły.

Jak ocenia Pani/Pan rok 2014 dla branży maszyn i urządzeń rolniczychCzytaj dalej na następnej stronie...

1 2 3 4

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +4 pkt. razem głosów: 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Wspaniała zabawa dla pasjonatów technik zabytkowej i rolników
 • Wspaniała zabawa dla pasjonatów technik zabytkowej i rolników

  W dniach 18-19 sierpnia w Wilkowicach koło Leszna obędzie się jedna z najbardziej fascynujących imprez polowych w naszym kraju, która od lat skutecznie promuje polską tradycję oraz zachęca do...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
 • Zatrzymano sprawców kilkudziesięciu wykroczeń
 • Zatrzymano sprawców kilkudziesięciu wykroczeń

  Niemal 40 zarzutów prawdopodobnie usłyszą dwaj mieszkańcy powiatu piotrkowskiego, którzy organizowali rajdy po lasach Nadleśnictwa Piotrków (RDLP w Łodzi).
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.

  Z danych udostępnionych przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych wynika, że w maju 2017 r. sprzedaż ciągników w Polsce osiągnęła poziom 799 szt., co oznacza, że była wyższa o 72...
 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl