| Autor: redakcja1

Rynek maszyn i urządzeń rolniczych w opinii producentów i dealerów

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych podjęła się oceny prowadzenia biznesu w branży maszyn i urządzeń rolniczych z perspektywy firm w niej działających. Zasadnicza część przeprowadzonego badania dotyczyła oceny warunków prowadzenia działalności gospodarczej w kraju oraz oceny ogólnej kondycji branży maszyn i urządzeń a także kondycji własnego przedsiębiorstwa. Analiza koncentrowała się na ocenie warunków obecnie panujących i spodziewanych do końca 2015 roku.

Rynek maszyn i urządzeń rolniczych w opinii producentów i dealerów

Rynek maszyn i urządzeń rolniczych w opinii producentów i dealerów

Badanie zostało przeprowadzone metodą ankiety internetowej, która wysłana została do członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Warto przypomnieć, iż Izba zrzesza firmy reprezentujące czołowe polskie i zagraniczne marki maszyn i urządzeń rolniczych. Są to zarówno producenci, ale również dealerzy oraz przedstawicielstwa firm zagranicznych. Obecnie zrzeszonych jest 71 firm i do tylu została wysłana ankieta. Otrzymano zwrot od 50% firm, do których wysłano ankietę. Ankieta dedykowana była dla osób decyzyjnych i odpowiedzialnych za kluczowe decyzje w firmach.

Badanie zostało zrealizowane w terminie od 28 stycznia do 14 lutego 2015 roku. Na części wykresów zaprezentowane są wyniki w porównaniu do pierwszej edycji badania, które zostało przeprowadzone na przełomie czerwca i lipca 2014 roku.

Ogólne warunki prowadzenia działalności

Jeżeli chodzi o ogólne warunki prowadzenia działalności w naszym kraju wciąż przeważają oceny negatywne. Porównując do pierwszej edycji badania znacznie spadła ilość odpowiedzi pozytywnych z 36,7% do zaledwie 24,3%. Do 35% urosła ilość odpowiedzi neutralnych, natomiast ilość odpowiedzi negatywnych wzrosła o nieco ponad 3%.

Rok 2014 rokiem dobrym

Cieszą natomiast oceny minionego roku. 2/3 badanych firm uznała, że rok 2014 był rokiem dobrym lub bardzo dobrym dla branży maszyn i urządzeń rolniczych, niemal 30% ocenia go jako przeciętny a tylko 5,4% jako rok zły. Żadna z firm nie oceniła go jako bardzo zły.

Jak ocenia Pani/Pan rok 2014 dla branży maszyn i urządzeń rolniczychCzytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!