Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niższe ceny wieprzowiny w UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, w dniach 14-20 lipca 2014 roku na rynku Unii...

Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, w dniach 14-20 lipca 2014 roku na rynku Unii Europejskiej przeciętna cena wieprzowiny zmalała o 2,6% do 168,43 euro/100 kg. Zniżki cen notowane były w państwach, które są największymi producentami mięsa – podaje Bank BGŻ.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W Niemczech, a także w Polsce średnia cena zmniejszyła się o 4%, we Francji o 0,6%, w Holandii o 5%, a w Hiszpanii o 1%. Ceny na rynku duńskim pozostały bez zmian.
 
Według niemieckiego Stowarzyszenia Hodowców Trzody Chlewnej (ISN), obecne spadki cen wynikają przede wszystkim z dużo niższej niż w ostatnich dwóch latach konsumpcji w krajach Europy Zachodniej.
 
Następnym czynnikiem, który ma wpływ aktualny na poziom cen jest zakaz wysyłki unijnej wieprzowiny do Rosji, przy czym jeszcze w 2013 r. na ten rynek sprzedano 23% kontyngentu całego eksportu.

Ponadto na poziom cen mięsa mogą mieć wpływ również niskie ceny zbóż. ISN spodziewa się wzrostu konsumpcji w krajach Europy Zachodniej w drugiej połowie sierpnia 2014 roku, co z kolei powinno przełożyć się na wyższe ceny w UE.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl