Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Dzień ziemniaka w Lubaniu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 6 września 2016 roku w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu został...

W dniu 6 września 2016 roku w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu został zorganizowany Dzień ziemniaka. Impreza otworzył dyrektor Aleksander Mach, który omówił sytuację panującą obecnie na rynku ziemniaka.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Po otwarciu przedstawiono oferty sponsorów tj: Solana Polska – Sławomir Gorząch, Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Strzekęcin – Radosław Przybylski, Europlant – Sławomir Wróbel i Krzysztof Martyna, Agriana – Aleksandra Szczukowska i Marta Mendza, Luvena – Marek Wysocki, New Ecology Systems – Dorota Skalska i Malwina Breska.

Po tej części uczestnicy udali się na poletka wdrożeniowe gdzie mogli zapoznać się z kolekcją 40 odmian ziemniaka uprawianych w układzie bloków losowanych. Doświadczenia są prowadzone w taki sam sposób ze wszystkimi odmianami tj. stosowano takie samo nawożenie, uprawę i ochronę. Na poletkach uczestnicy mogli uzyskać wyczerpujące informacje na temat każdej odmiany.

Takie spotkania dają możliwość zapoznania się rolnikom z dużą ilością odmian ziemniaków uprawianych w tym samym miejscu i porównać ich specyficzne cechy odmianowe. Uczestnicy mogli się dowiedzieć u źródeł wszystkich informacji o każdej uprawianej odmianie.

Obecny sezon dla plantatorów ziemniaka jest bardzo udany pod względem plonowania bulw lecz mogą wystąpić problemy z przechowaniem plonu z plantacji założonych na glebach ciężkich. Organizacja takich spotkań niewątpliwie pomaga producentom przy wyborze odmiany najlepszej dla swojego gospodarstwa.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl