| Autor: redakcja11

Dzień ziemniaka w Lubaniu

W dniu 6 września 2016 roku w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu został zorganizowany Dzień ziemniaka. Impreza otworzył dyrektor Aleksander Mach, który omówił sytuację panującą obecnie na rynku ziemniaka.

Dzień ziemniaka w Lubaniu

Po otwarciu przedstawiono oferty sponsorów tj: Solana Polska – Sławomir Gorząch, Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Strzekęcin – Radosław Przybylski, Europlant – Sławomir Wróbel i Krzysztof Martyna, Agriana – Aleksandra Szczukowska i Marta Mendza, Luvena – Marek Wysocki, New Ecology Systems – Dorota Skalska i Malwina Breska.

Po tej części uczestnicy udali się na poletka wdrożeniowe gdzie mogli zapoznać się z kolekcją 40 odmian ziemniaka uprawianych w układzie bloków losowanych. Doświadczenia są prowadzone w taki sam sposób ze wszystkimi odmianami tj. stosowano takie samo nawożenie, uprawę i ochronę. Na poletkach uczestnicy mogli uzyskać wyczerpujące informacje na temat każdej odmiany.

Takie spotkania dają możliwość zapoznania się rolnikom z dużą ilością odmian ziemniaków uprawianych w tym samym miejscu i porównać ich specyficzne cechy odmianowe. Uczestnicy mogli się dowiedzieć u źródeł wszystkich informacji o każdej uprawianej odmianie.

Obecny sezon dla plantatorów ziemniaka jest bardzo udany pod względem plonowania bulw lecz mogą wystąpić problemy z przechowaniem plonu z plantacji założonych na glebach ciężkich. Organizacja takich spotkań niewątpliwie pomaga producentom przy wyborze odmiany najlepszej dla swojego gospodarstwa.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!