| Autor: redakcja6

Podsumowanie 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrano blisko 40 mln zł!

Wstępne szacunki wskazują, że podczas odbywającej się wczoraj zbiórki pieniędzy organizowanej przez fundację Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy zebrano prawie 40 milionów złotych. A liczenie nadal trwa!

Podsumowanie 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrano blisko 40 mln zł!
Do północy zebrano łącznie 39 855 148 zł. W Warszawie jak do tej pory zebrano około 1 mln zł. Wysokie wyniki zanotowano również w Krakowie (910 tys zł) oraz Poznaniu (350 tys zł). Z kolei w Trójmieście zebrano już nieco ponad 505 tys. zł, a w Szczecinie 160 tys. zł.
 
Dużą kwotę pieniędzy zgromadzono także na Podkarpaciu. Tam do puszek i podczas licytacji zebrano blisko 950 tysięcy złotych:
  • w Dębicy – ponad 100 tys. zł
  • w Tarnobrzegu – 53 tys. zł
  • w Rzeszowie – 60 tys. zł
  • Krośnie – 57 tys. zł
  • w Sanoku – 77 tys. zł
  • w Jaśle – 71 tys. zł.
Również Lubuskie może poszczycić się udaną zbiórką. Łączna suma, jaką zebrali wolontariusze orkiestry to blisko 750 tys. zł. W stolicy województwa – Gorzowie Wielkopolskim zgromadzono ponad 100 tysięcy złotych.
 
Podczas wczorajszego finału zanotowano również rekord na licytacji Złotego Serduszka, które zostało zakupione za 150 tysięcy zł.
 
Liczenie pieniędzy potrwa do końca lutego. Do tego czasu łączna suma ma zostać rozliczona z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i wzrosnąć dzięki temu o kolejne 30-40%.
 
Zbiórka umożliwi wymianę sprzętu medycznego dla niemowląt i noworodków, które zostały zakupione kilkanaście lat temu. Podjęta zostanie również tematyka związana z geriatrią. WOŚP zamierza bowiem zakupić materace przeciwodleżynowe, regulowane łóżka z wyposażeniem ultrasonografy przy łóżkowe, urządzenia do rehabilitacji ruchowej, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne i żywieniowe. W Polsce istnieje 35 oddziałów geriatrycznych. W sumie jest to 750 łóżek. Wyposażenie jednego miejsca kosztuje blisko 20 tys. zł. Na realizację wszystkich potrzeb wystarczyłoby 15 mln zł.
 
Zdaniem policji wczorajsza kwesta zaliczana jest do wyjątkowo spokojnych.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!