| Autor: mikolaj

6. i 7. przypadek wysoce zjadliwej grypy ptaków u dzikich ptaków

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu 6. i 7. przypadku wysoce zjadliwej grypy ptaków u dzikich ptaków w Polsce.

6. i 7. przypadek wysoce zjadliwej grypy ptaków u dzikich ptaków

W dniu 13 stycznia br., na podstawie badań laboratoryjnych przeprowadzonych  w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach potwierdzono wysoce zjadliwą grypę ptaków podtypu H5N8 w próbkach pobranych od padłego łabędzia, którego zwłoki znaleziono w oczku wodnym, zlokalizowanym w parku im. Błachańca, znajdującym się w miejscowości Zgorzelec (powiat zgorzelecki, województwo dolnośląskie). Jest to szóste wystąpienie wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u dzikich ptaków w Polsce.

Jednocześnie, w dniu 15 stycznia br., na podstawie badań laboratoryjnych przeprowadzonych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach potwierdzono wysoce zjadliwą grypę ptaków podtypu H5N8 w próbkach pobranych od padłego łabędzia niemego oraz padłej kaczki krzyżówki, których zwłoki znaleziono w Jeziorze Zamkowym, zlokalizowanym w miejscowości Wałcz (powiat wałecki, województwo zachodniopomorskie). Jest to siódme wystąpienie wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u dzikich ptaków w Polsce.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!