Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
6. i 7. przypadek wysoce zjadliwej grypy ptaków u dzikich ptaków

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu 6. i 7. przypadku wysoce zjadliwej...

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu 6. i 7. przypadku wysoce zjadliwej grypy ptaków u dzikich ptaków w Polsce.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W dniu 13 stycznia br., na podstawie badań laboratoryjnych przeprowadzonych  w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach potwierdzono wysoce zjadliwą grypę ptaków podtypu H5N8 w próbkach pobranych od padłego łabędzia, którego zwłoki znaleziono w oczku wodnym, zlokalizowanym w parku im. Błachańca, znajdującym się w miejscowości Zgorzelec (powiat zgorzelecki, województwo dolnośląskie). Jest to szóste wystąpienie wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u dzikich ptaków w Polsce.

Jednocześnie, w dniu 15 stycznia br., na podstawie badań laboratoryjnych przeprowadzonych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach potwierdzono wysoce zjadliwą grypę ptaków podtypu H5N8 w próbkach pobranych od padłego łabędzia niemego oraz padłej kaczki krzyżówki, których zwłoki znaleziono w Jeziorze Zamkowym, zlokalizowanym w miejscowości Wałcz (powiat wałecki, województwo zachodniopomorskie). Jest to siódme wystąpienie wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u dzikich ptaków w Polsce.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl