| Autor:

A jednak będzie wolne w Święto Trzech Króli

Pomimo licznych kontrowersji Święto Trzech Króli będzie dniem wolnym od pracy, ale kosztem wolnego za święta przypadające w sobotę.


Komisja Gospodarki Narodowej wraz z Komisją Rodziny i Polityki Społecznej przyjęły ustawę, która to Święto Trzech Króli ustanowiła dniem wolnym od pracy. Niestety kosztem tego święta będzie zniesienie obowiązku zapewnienia pracownikom dnia wolnego od pracy zamiast święta przypadającego w sobotę. Ponadto do ustawy zostały wprowadzone poprawki o techniczno-legislacyjnym charakterze.

 

Zdecydowany sprzeciw tej ustawie zgłaszał PKPP Lewiatan, który to bardzo negatywnie ocenia cały projekt pod kątem ekonomicznym. Według Lewiatana polskie przedsiębiorstwa mogą wiele stracić w związku z ustanowieniem kolejnego dnia wolnego od pracy.

 

Niemniej jednak Polska jest w czołówce pośród krajów o bardzo dużej ilości dni świątecznych w roku niż w pozostałych krajach Wspólnoty, gdzie średnia wynosi 9,6 dnia.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!