| Autor: deprezes

Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiła projekt „Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik”.

Celem pilotażu "Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik" jest pochylenie się zarówno nad problematyką zdrowego i aktywnego starzenia się rolników, jak również pozostałych aspektów zdrowotnych osób zamieszkujących obszary wiejskie.

Pilotaż jest wspólnym przedsięwzięciem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz Stowarzyszenia Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego.
 
Projekt „Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik” jest odpowiedzią na potrzebę poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w obszarze organizacji i świadczenia usług opiekuńczych, rehabilitacyjnych oraz profilaktyki zdrowotnej wśród rolników z uwzględnieniem potrzeb zdrowotnych i rehabilitacyjnych rolników, uwzględniających ryzyko wypadków w rolnictwie, chorób typowych dla wieku podeszłego uwzględniających specyfikę pracy rolniczej oraz zmian demograficznych w Polsce, które charakteryzuje pogłębiający się proces starzenia społeczeństwa.


Tagi:
źródło: