| Autor: redakcja6

Alkohol metylowy znów zbiera śmiertelne żniwo w Polsce

Alkohol nieznanego pochodzenia zabił podczas Świąt Bożego Narodzenia dwóch mężczyzn w Gnieźnie i cztery osoby w Stargardzie Szczecińskim.

Alkohol metylowy znów zbiera śmiertelne żniwo w Polsce
Mężczyźni z Gniezna, którzy zatruli się alkoholem byli podopiecznymi ośrodka dla bezdomnych. Jednego z nich policja znalazła martwego w opuszczonym gnieźnieńskim obiekcie. Drugi zmarł w szpitalu w Poznaniu. Z kolei 48-latek z objawami zatrucia przebywa nadal na gnieźnieńskim oddziale.
 
Podobna sytuacja miała miejsce w Stargardzie Szczecińskim. Spożycie trefnego alkoholu było przyczyną zgonu czterech osób – trzech mężczyzn i kobiety. Trójka z poszkodowanych zmarła w szpitalu, natomiast 45-letni mieszkaniec Stargardu, znaleziony na jednej z klatek schodowych – zmarł podczas transportu do szpitala.
 
Obecnie trwają prace nad ustaleniem pochodzenia alkoholu metylowego oraz nad zbadaniem dokładnych okoliczności sprawy. Ponadto, poszukiwane są inne osoby, które mogły go nabyć.
 
Policja apeluje o nie spożywanie alkoholu z nieznanego źródła.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!