| Autor: kkj6

Awarie zasilania na Opolszczyźnie spowodowane nagłym nawrotem zimy

Opady śniegu na Opolszczyźnie spowodowały liczne awarie. Energetycy usilnie starają się ich pozbyć i zapobiec fatalnym skutkom. Jak twierdzą nawet 10 tys. odbiorców może mieć problem z zasilaniem elektrycznym.

Awarie zasilania na Opolszczyźnie spowodowane nagłym nawrotem zimy

Na szczęście główne linie wysokiego napięcia nie zostały uszkodzone. Najbardziej zniszczone są linie, które bezpośrednio zasilają gospodarstwa. Jak na razie, nikt nie posiada szczegółowych danych ile gospodarstw jest pozbawionych prądu, szacują jednak tą ilość na około 10 tysięcy odbiorców.


Nagłe i gwałtowne opady śniegu jakie przeszły przez Opolszczyznę w zeszły wtorek spowodowały awarię na terenie prawie całego województwa. Najdotkliwiej jednak ucierpiały okolice Namysłowa, Kędzierzyna-Koźla, Nysy, Paczkowa, Głubczyc i Grodkowa. Stąd też elektrycy otrzymali najwięcej zgłoszeń.


Specjaliści starają się pozbyć się awarii zasilania, pracują na najwyższych obrotach i bez chwili wytchnienia. Trudne warunki na drogach utrudniają im jednak dodarcie do niektórych miejsc uszkodzeń w instalacji elektrycznej.


Strażacy z Opolszczyzny jak dotąd mają na swoim koncie 113 interwencję w związku z załamaniem pogody. Jest to liczba pomocy udzielonych do tylko południa i liczba ta dalej rośnie. Mieszkańcy często proszą też o pomoc w trudnych warunkach drogowych, które tworzą oprócz pogody np. poprzewracane drzewa z powodu nadmiernej ilości śniegu. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że jak na razie nie ma żadnych poszkodowanych.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!