| Autor: kkj6

Będzie kompromis w sprawie stawek dla weterynarzy za świadectwa zdrowia?

Minister Rolnictwa proponuje, rewaloryzację stawek za inne usługi świadczone przez prywatnych weterynarzy w zamian za przerwanie strajku.


Przypomnijmy, że po obniżeniu stawek za wystawianie świadectw zdrowia zwierzętom hodowlanym weterynarze zapowiedzieli odmowę wystawiania dokumentów z dniem 1 stycznia 2011.


Jeśli nie dojdzie do porozumienia pomiędzy lekarzami a ministerstwem to obowiązek wystawiania dokumentów przejdzie na Państwową Inspekcję Weterynaryjną.


Niestety resort wraz z rządem nie chce się wycofać ze zmienionych stawek. Jednakże w zamian za powrót do pracy mają być podniesienie stawki za inne usługi, które również nie były od lat podnoszone.


W decyzji może przeszkodzić to, że krótko przed końcem roku zostały zmienione przepisy i możliwe, że zwierzęta ze stad uznanych za wolne od choroby Aujeszkyego będą mogły być przewożone i sprzedawane bez odpowiednich zaświadczeń.


I to ta wiadomość może być iskrą zapalną konfliktu.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!