| Autor: mikolaj

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Znamy podium w kategorii zakładów rolnych

Laureatem XIV edycji Krajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w kategorii zakładów rolnych została Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Znamy podium w kategorii zakładów rolnych

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Krajowa Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Andrzeja Sutkowskiego, dyrektora Zespołu Nadzoru Właścicielskiego ANR, oceniała przedsiębiorstwa, które zwyciężyły w I etapie konkursu. Brała ona pod uwagę m.in.: współczynnik częstości oraz ciężkości  wypadków, procentową wielkość składki wypadkowej, modernizację zakładów służącą zmniejszaniu  uciążliwości  ręcznych prac transportowych, poprawność dokumentowania analizy i oceny ryzyka zawodowego istniejącego oraz przewidywanego oraz skuteczne sposoby zmniejszania tego ryzyka. Oceniano też nadobowiązkowe rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa i higieny pracy. Komisja stwierdziła, że finaliści regionalni to nowocześnie zorganizowane i zarządzane gospodarstwa rolne, w których procesy pracy i produkcji w pełni uwzględniają i zapewniają wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Przypomnijmym iż celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w trakcie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: zakładów rolnych przez Agencję Nieruchomości Rolnych oraz gospodarstw indywidualnych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
 

Laureaci konkursu:

I miejsce – Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.          

II miejsce – Ośrodek  Hodowli Zarodowej „Głogówek” Sp. z o.o.                  

III miejsce –  Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 23 września 2016 roku podczas AGRO SHOW w Bednarach.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!