Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Konkurs "Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa" rozstrzygnięty

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W Sali Kolumnowej Sejmu RP odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego...

W Sali Kolumnowej Sejmu RP odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa, środki chemiczne to nie zabawa”. Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


 - To bardzo ważna inicjatywa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – podkreślił podsekretarz stanu Rafał Romanowski dodając, że – pozwala ona na zwiększenie zainteresowania nauczycieli oraz dzieci problematyką bezpieczeństwa w środowisku wiejskim.
 
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym.
 
- Cieszy liczny udział w konkursie, co potwierdza liczba ponad 34 tysięcy uczestniczących w nim dzieci z ponad 2600 szkół – poinformował wiceminister Romanowski i dodał, że ograniczenie ilości wypadków wśród dzieci jest najważniejszym celem tego konkursu.
 
W szkołach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie, organizowano spotkania szkoleniowe dzieci z pracownikami KRUS. Ich celem było merytoryczne przygotowanie młodych artystów.
 
- Do ograniczenia wypadków przyczynia się też modernizacja gospodarstw rolnych. To działanie realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  cieszy się dużym zainteresowaniem, a pochodzące z niego środki sprzyjają poprawie bezpieczeństwa w prowadzeniu gospodarstwa – zwrócił uwagę wiceminister Romanowski podkreślając jednocześnie znaczenie kompleksowego rozwoju obszarów wiejskich, które pozwoli na poprawę jakości życia na tych terenach.
 
Wiceminister złożył serdeczne gratulacje młodym artystom, którzy najtrafniej przedstawili zagadnienie bezpieczeństwa na terenach wiejskich oraz ich nauczycielom i opiekunom.

Google+


źródło:Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl