Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Budowa lub modernizacja dróg lokalnych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W związku z konsultacjami publicznymi projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi...

W związku z konsultacjami publicznymi projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, 2 stycznia 2018 r. Zarząd KRIR przekazał, że po przeanalizowaniu projektu rozporządzenia wydaje się, że propozycja dodania § 6a wykluczającym możliwość składnia kilku wniosków w jednym naborze jest niekorzystna.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Przekazano, że gminy otrzymały limit środków do wykorzystania w kwocie 3 mln zł. Gminy miejskie budują drogi w innych standardach i parametrach niż gminy wiejskie. Dla porównania koszt budowy 360 mb drogi powiatowej w Ząbkach kosztował 1,4 mln zł, natomiast koszt budowy 1 780 mb drogi powiatowej  w gminie Strachówka - 1,2 mln zł.
 
Gminy wiejskie z uwagi na gęstość zabudowy starają objąć asfaltowaniem fragmenty dróg w centrum miejscowości i dojazd do tej miejscowości. W ten sposób rozwiązują problem dojazdu dla kilku miejscowości. Mając na uwadze fakt, że będzie można złożyć tylko jeden wniosek to zostanie zrealizowany ciąg tylko jednej drogi i w ten sposób może zostać niewykorzystany limit dla danej gminy wiejskiej.
 
Dlatego też, zdaniem samorządu rolniczego, należy umożliwić składanie gminom więcej niż jednego wniosku.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl