| Autor: kkj6

Celnicy i kontrolerzy Inspekcji Handlowej sprawdzają legalność sprzedawanego alkoholu

Inspektorzy badają czy alkohol sprzedawany w marketach, sklepach czy lokalach jest legalny.

Celnicy i kontrolerzy Inspekcji Handlowej sprawdzają legalność sprzedawanego alkoholu

W związku z tym w siedmiu województwach jest prowadzona akcja mająca na celu sprawdzenie czy poprzez dystrybucję alkoholu nie jest naruszona ustawa dotycząca akcyzy.


Dlatego też poprzez liczne kontrole, zostaną wyłączone ze sprzedaży podrobione napoje alkoholowe, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. W ten sam sposób mają być chronieni legalnie działający wytwórcy alkoholu przed nieuczciwą konkurencją.


Poza tym inspektorzy będą weryfikować legalność produktów w taki sposób by nie zakłócać funkcjonowania sklepów czy lokali w okresie przedświątecznym, gdzie ryzyko pojawienia się podrobionych trunków znacznie wzrasta.


Kontrola będzie opierała się na pobieraniu próbek, które następnie zostaną poddane wnikliwej analizie w laboratoriach celnych, a także Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Zbadana będzie banderola pod kątem autentyczności oraz zgodność produktu z opisem zamieszczonym na niej.

Wyniki kontroli będą znane za około miesiąc.

Co jest niezwykle ciekawe, otóż w zeszłym roku Służba Celna zamknęła 30 nielegalnych rozlewni, wykryła blisko 4,5 tysiąca sprzeczności związanych z wytwórczością alkoholu i skonfiskowała okolo260 tysięcy nielegalnych produktów.


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!