| Autor: redakcja

Co czeka uczniów szkół rolniczych w 2018/2019 r

O to co czeka uczniów szkół rolniczych w 2018/2019 r zapytaliśmy Rafała Romanowskiego Podsekretarza w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Właśnie rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak zauważa Rafał Romanowski Podsekretarz w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dla wielu osób okres wakacyjny był czasem wytężonej pracy w rodzinnych gospodarstwach.

- Uczniowie, którzy rozpoczynają jako klasy pierwsze, serdecznie witamy ich właśnie w szkołach prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W szkołach, które kształcą w zawodach, które są przyszłością dla naszego polskiego rolnictwa - mówi
Rafał Romanowski.

Dla niekróych z uczniów rozpoczynajacy się rok szkolny 2018/2019 będzie bardzo ciężkim okresem, który poniekąd zakończy pewien etap ich życia zwłaszcza w przypadku egazaminu dojrzałosci czy egzaminów zawodowych.

- Wszystkim tym życzę z całego serca wszystkiego najlepszego. Oby ten okres nauki i to zwieńczenie nauki było takim ogromnym sukcesem - podkreśla Rafał Romanowski.

Ponadto Podsekretarz MRiRW zapewnia o otwarciu na współpracę i o dbałości o uczniów i ich szkoły celem ich dalszego rozwoju.

W swej wypowiedzi do grona pedagogicznego, odpowiedzialnego za kształcenie przyszłych rolników Rafał Romanowski apeluje o całkowite zaangażowanie i umożliwienie uczniom rozwoju ich talentów.

- Również drodzy rodzice, którzy powinni żyć życiem szkoły, te szkoły są dla waszych pociech, dla waszych synów, córek, ale wy też powinniście się angażować w życie tych szkół - zauważa Podsekretarz MRiRW.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!