| Autor: kkj6

Czy z dyskontów korzystają tylko osoby o niskich dochodach?

Według badań przeprowadzonych kilka tygodni temu, około 25 procent osób o wysokich dochodach korzysta z popularnych dyskontów.

Czy z dyskontów korzystają tylko osoby o niskich dochodach?


Często między produktem z dyskontu, a produktem markowym ze zwykłego sklepu nie ma różnicy w wyglądzie ani smaku danego produktu, ale za to jest w cenie.


Często można zauważyć loga znanych firm na opakowaniu produktu z dyskontu tylko, że obok widnieje logo dyskontu z dopiskiem „wyprodukowano dla”. Niemniej jednak często kupujemy dany produkt, bo nam odpowiada i nie zauważamy np. że adres tej firmy jest identyczny z tym, która przykładowo wyrabia wysokiej jakości chipsy.


Co jednak skłania taką firmę do tego, aby swój produkt oferować w tak niskiej cenie? Otóż ze względu na popularność takich miejsc, towar szybko zostaje wykupiony. Tym samym dyskonty, zamówią dużą ilość tego artykułu, a więc mają na niego dużą zniżkę. Po drugie i tak często się zdarza, że ważność danego produktu na magazynie już się kończy i lepiej jest sprzedać towar z minimalnym bądź żadnym zyskiem niż liczyć straty.


Skoro nie ma tak dużych różnic, a cena jest bardziej atrakcyjna to czy osoba z grubszym portfelem nie może korzystać z okazji i kupować rozsądniej, a co za tym idzie świadomie?Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!