| Autor: redakcja

Generali Agro gospodarzem międzynarodowej konferencji o rolnictwie

W świetle rosnącej złożoności i znaczenia rolnictwa na arenie międzynarodowej, konferencja zorganizowana przez Generali Agro w Warszawie ukazała wiele aspektów, z którymi zmaga się nie tylko gospodarz i rolnik, ale także sektor ubezpieczeń rolnych.

Zainteresowanie ubezpieczeniami rolnymi w Polsce rośnie, o czym ewidentnie świadczą liczby: od 214 tys. umów w 2019 roku do ponad 218 tys. w 2022 roku. Z kolei liczba ubezpieczeń zwierząt gospodarskich utrzymuje się na stabilnym poziomie.
 
W wywiadzie udzielonym dla Gospodarz.pl, Jakub Jacewicz, Członek Zarządu Generali, podkreśla znaczenie ogromu doświadczenia polskich rzeczoznawców, które cieszy się dużym uznaniem w ramach Grupy Generali. 
 
Konferencja była również okazją do przybliżenia zagadnień polskiego systemu dopłat do ubezpieczeń rolnych oraz zaprezentowania unikalnych rozwiązań stosowanych przez zespół Generali Agro. Te ostatnie zaprezentował Krzysztof Mrówka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Rolnych.
 
- W Generali Agro dużą wagę przywiązujemy do tego, aby być dla naszych rolników Partnerem na Całe Życie. Dlatego też jako lider merytoryczny w zakresie ubezpieczeń dla rolnictwa, jako pierwsi wprowadziliśmy wiele nowych i unikatowych rozwiązań. Należą do nich m.in. stała suma ubezpieczenia, wydłużenie okresu odpowiedzialności w przymrozkach wiosennych już od 21 marca czy odpowiedzialność w ryzyku ognia za spaloną słomę na polu. Obecnie wiele z tych rozwiązań staje się standardem na polskim rynku, a Generali Agro wyznacza trendy i kierunek zmian – powiedział Krzysztof Mrówka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Rolnych w Generali Agro.
 
Konferencja była okazją do zaprezentowania innowacji i rozwiązań dostosowanych do zmieniającego się klimatu i rosnących ryzyk. 
 
Paneliści, w tym eksperci z Munich Re, AON London, BNP Paribas Bank Polska i BioSense, poruszyli kluczowe kwestie dotyczące zmian klimatycznych, globalnego rozwoju rolnictwa i przyszłości sektora w kontekście nowoczesnych technologii.
 
- Dla Generali Agro, ta konferencja to nie tylko wydarzenie biznesowe. To manifest naszej pasji i zaangażowania w przyszłość sektora rolnego. Wierzymy w ciągły rozwój, innowacje i przede wszystkim w budowanie trwałych relacji. Jestem niezmiernie dumny z naszego zespołu i współpracy z tak wybitnymi ekspertami. Razem kształtujemy przyszłość rolnictwa! - powiedział Roger Hodgkiss, Prezes Generali, pomysłodawca i ambasador wydarzenia.
 
W niniejszej konferencji udział wzięło ponad 80 uczestników i uczestniczek z krajów takich jak: Włochy, Serbia, Hiszpania, Grecja, Indie i Chiny, w tym przedstawiciele Generali International, agenci, brokerzy, reprezentanci banków i reasekuratorów, a także dziennikarze.


Tagi:
źródło: