| Autor: mikolaj

GLW o dalszych działaniach ws. ASF w Polsce

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o kontynuacji działań prowadzonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białymstoku w ognisku afrykańskiego pomoru świń u świń w miejscowości Zielona, gm. Gródek, powiat białostocki oraz w wyznaczonych obszarach zapowietrzonym i zagrożonym.

GLW o dalszych działaniach ws. ASF w Polsce
W dniu 28 lipca 2014r. w ognisku choroby prowadzone były działania związane z ostatecznym oczyszczaniem gospodarstwa oraz usuwaniem ściółki i obornika. Działania w ognisku choroby zostały zakończone.

W obszarze zapowietrzonym o promieniu 3 km od ogniska choroby, rozpoczęto działania mające na celu likwidację trzody chlewnej w gospodarstwach. W dniu 28 lipca 2014 r. uśmiercono 53 świnie w 14 gospodarstwach w tym obszarze.

Po oszacowaniu wartości uśmierconych zwierząt przez zespół rzeczoznawców, zwłoki świń zostały zabezpieczone i przewiezione do zakładu utylizacyjnego.

Ponadto, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białymstoku dokonał sprawdzenia prawidłowości oznakowania obszarów zapowietrzonego i zagrożonego oraz zastosowanych środków bioasekuracji w gospodarstwach i na drogach.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!