| Autor: redakcja1

Gospodarstwa domowe w Polsce na tle krajów Unii Europejskiej

W 2018 r. liczba ludności Polski stanowiła 7,4% ludności ogółem krajów UE-28, co oznaczało 6 miejsce wśród krajów Unii Europejskiej, a więc po Niemczech - 16,2%, Francji - 13,1%, Wielkiej Brytanii - 12,9%, Włoszech - 11,8% i Hiszpanii - 9,1%.

Gospodarstwa domowe w Polsce na tle krajów Unii Europejskiej
Liczba gospodarstw domowych w Polsce stanowiła 6,5% gospodarstw domowych ogółem w krajach UE-28. Pod kątem liczby gospodarstw domowych Polska zajęła również 6 miejsce wśród krajów Unii Europejskiej. Najwięcej gospodarstw domowych znajdowało się w Niemczech - 18,3% gospodarstw domowych UE-28, a w dalszej kolejności: we Francji - 13,4%, w Wielkiej Brytanii - 13%, we Włoszech - 11,6% i w Hiszpanii - 8,3%.
 
Średnia liczba osób w gospodarstwie domowym w Polsce wynosiła 2,6, a więc tyle samo odnotowano dla Cypru, Irlandii i Rumunii i była większa niż średnia unijna wynosząca 2,3 osób. Najmniejsza średnia liczba osób w gospodarstwach domowych była w Szwecji - 1,8 osoby oraz w Niemczech i Danii - 2 osoby.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!