| Autor: redakcja1

Konferencja lekarzy weterynarii połączona z jubileuszem

W Łomży odbyła się konferencja pt.:” Na spotkanie z Klio. Historia medycyny weterynaryjnej – zdarzenia i ludzie”. Konferencja połączona była z dwoma jubileuszami. Jubileusz 40-lecia pracy naukowej i zawodowej obchodził prof. dr hab. Mirosław Kleczkowski oraz jubileusz 30-lecia Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych Oddziału Łomżyńsko – Ostrołęckiego.

Konferencja lekarzy weterynarii połączona z jubileuszem
Prof. dr hab. Mirosław Kleczkowski, po ukończeniu studiów na SGGW w Warszawie rozpoczął pracę lekarza weterynarii w terenie, by po kilku latach poświęcić się pracy naukowej. Opublikował ponad 600 prac naukowych, zorganizował ponad 300 konferencji, sympozjów i kongresów i nadal udziela się społecznie. Jest współtwórcą Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Łomży, związany jest też z Oddziałem Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, któremu przez kilkanaście lat przewodził. Aktualnie zajmuje się głównie problematyką rozpoznawania i leczenia chorób bydła.
 

 
Na wniosek Wojewody Podlaskiego, postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za długoletnią służbę i wzorowe wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali przez Wicewojewodę Podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego.

- złotymi medalami: Salomea Chmielewska, Marian Czerski, Sławomir Kamiński, Mirosław Kleczkowski, Roman Parzych, Janusz Tyborowski, Elżbieta Urbanowicz, Jan Witkowski

- srebrnymi medalami: Anna Jabłonowska, Alicja Kowalewska, Bogumiła Ptaszyńska, Leszek Wojewoda, Zenon Zaczek, Waldemar Zyskowski

- brązowym medalem: Małgorzata Dymek.
 

 
Wicewojewoda Podlaski w imieniu swoim i Wojewody Podlaskiego pogratulował wszystkim odznaczonym a na ręce profesora Mirosława Kleczkowskiego wręczył pamiątkowy grawerton z okazji 40 –lecia pracy naukowej na rzecz medycyny weterynaryjnej. Przewodniczącemu Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych Oddziału Łomżyńsko –Ostrołęckiego Panu Józefowi Białowąs wręczył list gratulacyjny z okazji 30 –lecia jubileuszu PTNW.
 
„ Cieszę się, że organizowane przez Państwa Towarzystwo konferencje prezentują wysoki poziom merytoryczny i cieszą się dużym zainteresowaniem i zawsze integrują środowisko związane z weterynarią. Za dotychczasową profesjonalną działalność serdecznie dziękuję.”
 
Wicewojewoda Podlaski od Przewodniczącego PTNW Józefa Białowąs otrzymał na pamiątkę pamiątkowy upominek.
 
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!