Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
M. Sawicki: Warto skorzystać z oferty, którą przedstawiają gospodarstwa agroturystyczne

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


- Maj to ostatnie dni na podejmowanie decyzji – gdzie i jak wypoczywać – zwrócił uwagę...

- Maj to ostatnie dni na podejmowanie decyzji – gdzie i jak wypoczywać – zwrócił uwagę minister Marek Sawicki otwierając konferencję prasową poświęconą turystyce wiejskiej. - 30 kwietnia zapowiadałem w „Ziołowym Zakątku” specjalne spotkanie poświęcone tylko temu wydarzeniu - dodał szef resortu.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Warto skorzystać z oferty, którą przedstawiają gospodarstwa agroturystyczne

- Warto skorzystać z oferty, którą przedstawiają gospodarstwa agroturystyczne – zachęcał minister Sawicki zwracając uwagę, że – to nie tylko wysoki standard usług, wspaniałe jedzenie i przepiękna przyroda, to także powrót do przeszłości, powrót do korzeni.

W konferencji uczestniczyli ponadto: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Tomasz Jędrzejczak, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke oraz prezes Zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Wiesław Czerwiec.


Wiceminister zwrócił uwagę na fakt, że systematycznie rośnie znaczenie możliwości 3-4 dniowych wyjazdów na wypoczynek, a takie propozycje posiadają gospodarstwa agroturystyczne, których jest ponad 8 tysięcy.

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej przypomniał, że na początku maja podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy POT a MRiRW. Według prezesa Szmytke nasi rodacy odkrywają Polskę na nowo i to również dzięki wspaniałej kuchni i regionalnym przysmakom.


Natomiast szef Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej zwrócił uwagę na bogactwo oferty spędzania czasu wolnego na terenach wiejskich. Podkreślił coraz większą specjalizację i ukierunkowanie ofert pod oczekiwania turystów.

Agroturystyka w Polsce

Działalność agroturystyczną prowadzi ponad 8 tysięcy gospodarstw rolnych, w których jest 84,5 tysięcy miejsc noclegowych. Najczęściej odwiedzane regiony to Karpaty i Pojezierze Mazurskie. Prawie 40% funkcjonujących gospodarstw agroturystycznych w Polsce znajduje się w województwach: małopolskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim. Najmniej kwater agroturystycznych znajduje się w województwach łódzkim, opolskim i lubuskim. Niemniej jednak obiekty takie występują na terenie całego kraju, w tym na obszarach nie będących typowymi regionami turystycznymi.

W ciągu 2014 r. z noclegów w pokojach gościnnych i kwaterach agroturystycznych skorzystało 612,5 tys. turystów, wśród których 7% stanowili turyści zagraniczni, głównie z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Pokoje gościnne i kwatery agroturystyczne są w dużej mierze obiektami sezonowymi, dlatego najwięcej turystów nocowało w nich w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień).

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Kłopotliwe pamiątki z wakacji
 • Kłopotliwe pamiątki z wakacji

  Jedziesz na wakacje za granicę? Z pewnością zechcesz przywieźć jakaś pamiątkę. Sklepy i targowiska kuszą skórzanymi torebkami, biżuterią z kości słoniowej lub koralowca, kawiorem albo...
 • Wakacyjne plany Polaków
 • Wakacyjne plany Polaków

  Jak wynika z danych zebranych przez IPSOS, w tym roku wakacyjny wyjazd planuje ponad 16,5 mln Polaków, czyli blisko 800 tys. mniej niż w 2016 roku. Zdecydowana większość z nich zamierza spędzić...
 • Bezpieczne dziecko to świadome dziecko
 • Bezpieczne dziecko to świadome dziecko

  Kształtowanie w naszych pociechach umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach zależy przede wszystkim od nas – dorosłych. Dlatego teraz, kiedy nadchodzą wakacje, a dzieci będą miały...
 • Odpoczywaj na wsi
 • Odpoczywaj na wsi

  Budowa wśród konsumentów świadomości produktów turystyki wiejskiej w skali kraju i regionu oraz integracja środowiska turystyki wiejskiej i agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej,...
 • Liczenie gospodarstw agroturystycznych w powiecie nowotomyskim
 • Liczenie gospodarstw agroturystycznych w powiecie nowotomyskim

  Jak każdego roku, również i w tym zostało przeprowadzone przez pracowników WODR w poszczególnych powiatach „liczenie gospodarstw agroturystycznych”. W powiecie nowotomyskim od wielu lat...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl