| Autor: mikolaj

Marek Sawicki nowym Ministrem Rolnictwa

- Potrzebujemy szybkich decyzji dotyczących wieprzowiny i kompetentnego działania - mówił premier Donald Tusk tuż po zaprzysiężeniu ministra.

Marek Sawicki nowym Ministrem Rolnictwa

Zdaniem premiera obecna sytuacja, związana z wykryciem w Polsce wirusa afrykańskiego pomoru świń, wymaga energicznego zarządzania. Donald Tusk zaznaczył, że w grę wchodzi interes setek polskich rolników, hodowców i producentów.

Premier zwrócił uwagę, że jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że wieprzowina, podobnie jak gaz, mogą stać się narzędziem w strategiach politycznych i wojnach o międzynarodowe wpływy. Podkreślił gotowość szybkiej i mądrej współpracy ze strony wszystkich ministrów.


Marek Sawicki zastąpił na stanowisku ministra rolnictwa Stanisława Kalembę. Sawicki był ministrem rolnictwa w latach 2007-2012.

Prezydent Bronisław Komorowski powołał Marka Sawickiego w poniedziałek po południu, życząc nowemu ministrowi odwagi, determinacji i mądrości w obliczu trudnej sytuacji spowodowanej przez wykrycie w Polsce wirusa afrykańskiego pomoru świń.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!