| Autor: kkj6

Ministerstwo Rolnictwa nie zdołało porozumieć się z weterynarzami w sprawie stawek za badania

Lekarze weterynarii nie będą wystawiali zaświadczeń zdrowia zwierzętom. Resort Rolnictwa zapowiada, że te obowiązki przejmie Państwowa Inspekcja Weterynaryjna.

Ministerstwo Rolnictwa nie zdołało porozumieć się z weterynarzami w sprawie stawek za badania


O podwyżce niedawno obniżonych usług nie mam mowy. Jeśli jednak weterynarze odstąpią od strajku, to możliwe będą rozmowy w sprawie wysokości opłat za inne usługi.


Co więcej Ministerstwo chce zmian w przepisach które zniosą obowiązek wydawania zaświadczeń w tych hodowlach, gdzie wcześniej nie wykryto chorób.


Nie ukrywajmy, że inspektorów jest znacznie mniej niż weterynarzy. No cóż, jeśli rzeczywiście uda się znieść przepisy to nie ze skutkiem natychmiastowym. Poza tym trzeba będzie jeszcze wszystkich przekonać, że bez badań handel żywcem jest bezpieczny.


Natomiast lekarze weterynarii powiedzieli, że jeśli Minister Rolnictwa będzie upierał się przy swoim to zwrócą się z tą sprawą do Premiera.


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!