| Autor: redakcja1

Nie pozostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach

Przed nami kolejna fala upałów. Mając to na uwadze wrocławscy policjanci apelują o rozsadek i przypominają, aby nie pozostawiać dzieci czy zwierząt w samochodach, nawet jeżeli wydaje nam się, że wychodzimy do sklepu czy banku tylko na chwilę. Jak wiemy auto w pełnym słońcu nagrzewa się niczym kuchenny piekarnik. Pamiętajmy o tym, że przez brak rozwagi możemy narazić życie człowieka lub naszego czworonoga.

Nie pozostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach
Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. W czasie upałów samochód jest niczym kuchenny piekarnik. Wystarczy kilka minut, a może dojść do tragedii.
 
Wrocławscy policjanci przypominają, by w samochodach nie pozostawiać dzieci, osób niepełnosprawnych wymagających opieki lub zwierząt. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji.
 
Mandat karny w wysokości 500 zł to najmniejsza konsekwencja takiego nieodpowiedzialnego i bezmyślnego zachowania. Niestety przez brak rozwagi może doprowadzić do narażenia ludzkiego życia. Pozostawienie zwierząt w wysokiej temperaturze np. w samochodzie jest to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą, sprawcy grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Nie bądźmy również obojętni widząc, jak ktoś inny podczas upałów pozostawia w samochodzie dzieci, osoby niepełnosprawne wymagające opieki lub zwierzęta. Informujmy natychmiast o zaistniałym zdarzeniu policję dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego 997 lub 112.
 
Funkcjonariusze w codziennej służbie zawsze zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje i reagują natychmiast.
 
Pamiętajmy też o tym, że jeśli policjanci stwierdzą, że istnieje zagrożenie zdrowia, życia ludzkiego lub też dłuższe pozostawanie zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków. Działania te, np. wybicie szyby, mają umożliwić wydostanie ludzi lub zwierząt z samochodu.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!