| Autor:

Nowe ubezpieczenie zaskoczyło cały kraj

Możesz odłożyć na własny pogrzeb.

 

Wiele osób nadal sądzi, że to jest jakiś żart. Niemniej jednak wcale tak nie jest, gdyż nowy pakiet ubezpieczeń będzie pozwalał na pochowanie zmarłej osoby w bardziej wystawny sposób. Zakłady pogrzebowe zgodnie twierdzą, że pomysł jest bardzo dobry.

 

Po zmniejszeniu zasiłku pogrzebowego do 4 tys złotych. Wprowadzenie takiego ubezpieczenia jest świetnym rozwiązaniem, gdyż obniżony zasiłek nie pozwala na godny pochówek najbliższych. Składka ubezpieczenia będzie uzależniona od pakietu i wyniesie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

 

Ubezpieczenie będzie pod nazwą Allianz Samper, gdyż powstało przy współpracy zakładu ubezpieczeniowego Allianz Polska oraz dwóch największych organizacji działających w branży funeralnych.

 

W ofercie są trzy pakiety do wyboru: brązowy, srebrny i złoty. Tak więc pakiet brązowy wystarczy na pochówek zmarłego za 4,5 tysiąca złotych, a wartość polisy to 10 tysięcy złotych Z kolei srebrny pakiet umożliwi pochówek za 6 tysięcy złotych, gdzie wartość polisy to 20 tysięcy złotych. Natomiast pakiet złoty to możliwość zorganizowania pogrzebu za 8,5 tysiąca złotych, gdzie polisa ma wartość 30 tysięcy złotych.

 

Więc wybór jest duży, a pakiety oprócz ceny różnią się także standardami pochówku. Dlatego też w pakiecie brązowym otrzymamy trumnę bukową lub dębową z krzyżem oraz plastikowymi uchwytami. Natomiast w srebrnym znajdziemy drewniany sarkofag z metalowym krzyżem, a także koronkową wyściółkę w środku. Co ciekawe, otóż oba te pakiety obejmują klauzule na temat długości przetrzymywania ciała w chłodni. Według nich może być ono przechowywane do pięciu dni.

 

Złoty pakiet proponuje połączenie z elementami drewna egzotycznego, kołdrę pikowaną i metalowe uchwyty. Oczywiście ostatnią swoją podróż posiadacze złotego pakietu odbędą w karawanie – limuzynie.

 

Niemniej jednak musimy jeszcze poczekać na reakcję potencjalnego klienta na taką propozycję ubezpieczyciela. Z kolei wysokość składki ubezpieczenia będzie uzależniona m.in. od wieku, czasu trwania ochrony i płci.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!