| Autor: redakcja6

Piknik "Polak Mały", czyli Dzień Dziecka w ogrodach KPRM

W ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 3 czerwca, na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka bawiło się kilka tysięcy dzieci.

Piknik
Wszystkie resorty przygotowały dla najmłodszych różnorodne atrakcje. Specjalna strefa poświęcona została żywności zorganizowana pod hasłem „Polska smakuje” przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencję Rynku Rolnego wraz z producentami i organizacjami branżowymi. Było tu smacznie i wesoło. Dzieci chętnie brały  udział w konkursach z nagrodami, grach i zabawach. Nagrody w konkursie na najładniejsze pejzaże polskiej wsi wręczał sekretarz stanu w MRiRW Jacek Bogucki. Jeden z nagrodzonych pejzaży  zawiśnie w gabinecie  premier Beaty Szydło.
 
Zabawy w strefie żywnościowej były wyjątkowo smaczne. Zostały połączone z degustacją produktów wyróżnionych znakami najwyższej  jakości. Dzieci miały też wiele zabawy  starając się  ubijać masło, wyciskać sok z jabłek, robić ludowe ozdoby z bibuły, a także uczyć tańców ludowych. Rodzice natomiast na stoisku Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” mogli zapoznać się z najbardziej aktualną ofertą turystyki wiejskiej i agroturystyki. Tu odbywały się też dla najmłodszych warsztaty wykonywania słomianych i szmacianych lalek i kwiatów.
 
O tym, że zdrowie i szczęście ukryte są w owocach i warzywach, można było przekonać się na stoisku Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Na stoisku Agencji Rynku  Rolnego m.in. odbywało się wielkie malowanie koszulek i skręcanie balonów. Tu także odbywał się konkurs  na najpiękniejszy malarski, wiejski pejzaż.
 
Piknik w ogrodach KPRM zorganizowany był  po raz 5. W tym roku odbywał się pod hasłem "Polak mały".


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!