Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Piknik "Polak Mały", czyli Dzień Dziecka w ogrodach KPRM

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 3 czerwca, na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia...

W ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 3 czerwca, na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka bawiło się kilka tysięcy dzieci.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wszystkie resorty przygotowały dla najmłodszych różnorodne atrakcje. Specjalna strefa poświęcona została żywności zorganizowana pod hasłem „Polska smakuje” przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencję Rynku Rolnego wraz z producentami i organizacjami branżowymi. Było tu smacznie i wesoło. Dzieci chętnie brały  udział w konkursach z nagrodami, grach i zabawach. Nagrody w konkursie na najładniejsze pejzaże polskiej wsi wręczał sekretarz stanu w MRiRW Jacek Bogucki. Jeden z nagrodzonych pejzaży  zawiśnie w gabinecie  premier Beaty Szydło.
 
Zabawy w strefie żywnościowej były wyjątkowo smaczne. Zostały połączone z degustacją produktów wyróżnionych znakami najwyższej  jakości. Dzieci miały też wiele zabawy  starając się  ubijać masło, wyciskać sok z jabłek, robić ludowe ozdoby z bibuły, a także uczyć tańców ludowych. Rodzice natomiast na stoisku Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” mogli zapoznać się z najbardziej aktualną ofertą turystyki wiejskiej i agroturystyki. Tu odbywały się też dla najmłodszych warsztaty wykonywania słomianych i szmacianych lalek i kwiatów.
 
O tym, że zdrowie i szczęście ukryte są w owocach i warzywach, można było przekonać się na stoisku Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Na stoisku Agencji Rynku  Rolnego m.in. odbywało się wielkie malowanie koszulek i skręcanie balonów. Tu także odbywał się konkurs  na najpiękniejszy malarski, wiejski pejzaż.
 
Piknik w ogrodach KPRM zorganizowany był  po raz 5. W tym roku odbywał się pod hasłem "Polak mały".

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl