| Autor: redakcja1

Piotr Kulikowski nowym Prezesem Zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej

14 czerwca 2018 r. w Józefowie pod Warszawą podczas Walnego Zgromadzenia Członków Piotr Kulikowski został powołany na Prezesa Zarządu KRD-IG. Na stanowisku tym zastąpił Rajmunda Paczkowskiego, który od tej pory będzie pełnił funkcję Wiceprezesa Izby.

Piotr Kulikowski nowym Prezesem Zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej
Ustępujący ze stanowiska Prezesa Zarządu Rajmund Paczkowski współpracę z KRD-IG rozpoczął w 1994 roku. Na czele Izby stanął w 2002 roku. Funkcję Prezesa sprawował przez cztery kolejne kadencje. Jego następca – Piotr Kulikowski – dotychczas związany był z międzynarodowym stowarzyszeniem producentów drobiu Avec, gdzie obejmował stanowisko Wiceprezesa. Jest także przewodniczącym Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Mięsa Drobiowego.
 
- Objęcie przewodnictwa nad największą polską organizacją drobiarską pozwoli mi na jeszcze mocniejsze zaangażowanie się w rozwój naszej branży, szczególnie na rynkach zagranicznych. Obecnie priorytetem jest niewątpliwie zakończenie procesu otwarcia rynku chińskiego, jednak nie zapominamy o wyzwaniach lokalnych, takich jak konieczność podnoszenia świadomości konsumentów i ochrona wizerunku naszego sektora – mówi Piotr Kulikowski.
 
Poza aktywnością w organizacjach branżowych Piotr Kulikowski od czerwca 1999 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Indykpol SA. Wcześniej jako Wiceprezes Zarządu tej spółki odpowiadał m.in. za wprowadzenie jej na Giełdę Papierów Wartościowych, a także marketing i sprzedaż. Jest absolwentem Wydziału Weterynarii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


Tagi:
źródło: