| Autor: mikolaj

Policjanci odzyskali przetwornice paneli solarnych fotowoltaicznych

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego, policjantów KMP w Lublinie i Niemiec zatrzymanych zostało czterech mężczyzn, mieszkańców woj. lubuskiego i lubelskiego. Podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości.

Policjanci odzyskali przetwornice paneli solarnych fotowoltaicznych

Policjanci odzyskali skradzione poza granicami naszego kraju przetwornice paneli solarnych fotowoltaicznych. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na kwotę ponad pól miliona złotych.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 35 – 37 lat. Podejrzani zostali zatrzymani w związku z kradzieżą z włamaniem, która miała miejsce kilka dni temu poza granicami naszego kraju. Z terenu jednego z parków solarnych w Niemczech skradzione zostały przetwornice paneli solarnych fotowoltaicznych. Skradziony towar trafił na Lubelszczyznę.


Trzej z zatrzymanych to mieszkańcy woj. lubuskiego, kolejny 37 latek to mieszkaniec Lublina. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli pochodzący z kradzieży sprzęt o wartości ponad pół miliona złotych. Wszyscy doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Zarzuty dotyczą paserstwa mienia znaczonej wartości.
Grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!