Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Polsko–niemieckie rozmowy o bieżących problemach branży rolno-spożywczej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Polsko–niemieckie rozmowy dotyczyły trzech głównych tematów: sytuacji na rynkach mleka,...

Polsko–niemieckie rozmowy dotyczyły trzech głównych tematów: sytuacji na rynkach mleka, mięsa oraz owoców i warzyw, Umowy o Transatlantyckim Partnerstwie w Handlu i Inwestycjach (TTIP) oraz mieszanie się stad dorsza bałtyckiego w podobszarze 24 Bałtyku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


- Niemcy to nasz pierwszy partner handlowy. Ponad 22% polskiego eksportu rolno-spożywczego to sprzedaż na rynek niemiecki. Cieszymy się, że tamtejsi konsumenci zasmakowali w tradycyjnych polskich produktach – powiedział minister Marek Sawicki podczas konferencji prasowej z udziałem Christiana Schmidta ministra ds. wyżywienia i rolnictwa Niemiec.

Minister Marek Sawicki podziękował ministrowi  Christianowi Schmidtowi za udzielone przez Niemcy poparcie dla polskich wniosków podczas posiedzeń Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w latach 2014-2015. Szczególnie ważne było zwłaszcza poparcie postulatów dotyczących  podjęcia przez Komisję Europejską działań dotyczących nadzwyczajnego programu wsparcia produkcji zwierzęcej, w szczególności bydła, dotkniętej skutkami suszy. – Nasze dobre relacje potwierdzają częste i owocne spotkania w ramach Trójkąta Weimarskiego – powiedział minister Sawicki, który przypomniał, że dla zaznaczenia priorytetowego charakteru relacji polsko-niemieckich w obszarze rolnictwa, Polska i Niemcy podczas konsultacji międzyrządowych w dniu 27 kwietnia 2015r. podpisały deklarację  jako wyraz woli pogłębiania i intensyfikacji współpracy, w wymiarze bilateralnym i w formule Trójkąta Weimarskiego, na rzecz skutecznej Wspólnej Polityki Rolnej oraz konkurencyjnego i zrównoważonego europejskiego sektora rolnego.

Polska liczy na poparcie Republiki Federalnej Niemiec w zakresie wypracowania w przyszłości wspólnego stanowiska: w dyskusjach nad kształtem Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku oraz w kwestiach działań interwencyjnych wobec trudnej sytuacji na rynkach rolnych, w tym wspólnych działań na rzecz większej skuteczności Komisji Europejskiej i jej gotowości do uruchomienia stosownych mechanizmów w sytuacjach kryzysowych. Wypowiadający się dotychczas przeciw podejmowaniu działań antykryzysowych Niemcy wskazują na konieczność zdobywania nowych rynków zbytu dla produkcji unijnej, jak również wzmocnienia współpracy w walce z ASF.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Spadek cen jaj konsumpcyjnych
 • Spadek cen jaj konsumpcyjnych

  Wraz z odbudową podaży jaj na rynku UE, w pierwszych miesiącach 2018 roku notowano obniżkę cen zbytu jaj w Polsce.
 • Sytuacja na rynku ziemniaka w Polsce
 • Sytuacja na rynku ziemniaka w Polsce

  Sekretarz stanu Jacek Bogucki i główny inspektor ochrony roślin i nasiennictwa Andrzej Chodkowski przestawili dziś informacje o sytuacji na rynku ziemniaka w Polsce.
 • Samorząd rolniczy na temat stosowania miedzi jako substancji czynnej
 • Samorząd rolniczy na temat stosowania miedzi jako substancji czynnej

  W związku z prowadzonym przez Komisję Europejską procesem ponownej autoryzacji zezwolenia na miedź jako substancji czynnej, który jest obecnie w toku i zostanie zakończony przed styczniem 2019 r.,...
 • Krajowe spożycie drobiu
 • Krajowe spożycie drobiu

  Bilansowe spożycie mięsa drobiowego w Polsce w 2017 r. zostało ocenione na 30 kg na mieszkańca względem 29,2 kg na mieszkańca w 2016 r., co oznacza wzrost o 2,7%.
 • Rekordowa wartość eksportu produktów mleczarskich
 • Rekordowa wartość eksportu produktów mleczarskich

  Jak wynika ze wstępnych danych MF (za MRiRW) w 2017 r. z Polski na rynki zagraniczne wyeksportowano produkty mleczarskie o wartości 1,97 mld EUR, tj. większej o 33% niż w 2016 r. i o 8% od...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl