Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Polsko–niemieckie rozmowy o bieżących problemach branży rolno-spożywczej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Polsko–niemieckie rozmowy dotyczyły trzech głównych tematów: sytuacji na rynkach mleka,...

Polsko–niemieckie rozmowy dotyczyły trzech głównych tematów: sytuacji na rynkach mleka, mięsa oraz owoców i warzyw, Umowy o Transatlantyckim Partnerstwie w Handlu i Inwestycjach (TTIP) oraz mieszanie się stad dorsza bałtyckiego w podobszarze 24 Bałtyku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


- Niemcy to nasz pierwszy partner handlowy. Ponad 22% polskiego eksportu rolno-spożywczego to sprzedaż na rynek niemiecki. Cieszymy się, że tamtejsi konsumenci zasmakowali w tradycyjnych polskich produktach – powiedział minister Marek Sawicki podczas konferencji prasowej z udziałem Christiana Schmidta ministra ds. wyżywienia i rolnictwa Niemiec.

Minister Marek Sawicki podziękował ministrowi  Christianowi Schmidtowi za udzielone przez Niemcy poparcie dla polskich wniosków podczas posiedzeń Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w latach 2014-2015. Szczególnie ważne było zwłaszcza poparcie postulatów dotyczących  podjęcia przez Komisję Europejską działań dotyczących nadzwyczajnego programu wsparcia produkcji zwierzęcej, w szczególności bydła, dotkniętej skutkami suszy. – Nasze dobre relacje potwierdzają częste i owocne spotkania w ramach Trójkąta Weimarskiego – powiedział minister Sawicki, który przypomniał, że dla zaznaczenia priorytetowego charakteru relacji polsko-niemieckich w obszarze rolnictwa, Polska i Niemcy podczas konsultacji międzyrządowych w dniu 27 kwietnia 2015r. podpisały deklarację  jako wyraz woli pogłębiania i intensyfikacji współpracy, w wymiarze bilateralnym i w formule Trójkąta Weimarskiego, na rzecz skutecznej Wspólnej Polityki Rolnej oraz konkurencyjnego i zrównoważonego europejskiego sektora rolnego.

Polska liczy na poparcie Republiki Federalnej Niemiec w zakresie wypracowania w przyszłości wspólnego stanowiska: w dyskusjach nad kształtem Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku oraz w kwestiach działań interwencyjnych wobec trudnej sytuacji na rynkach rolnych, w tym wspólnych działań na rzecz większej skuteczności Komisji Europejskiej i jej gotowości do uruchomienia stosownych mechanizmów w sytuacjach kryzysowych. Wypowiadający się dotychczas przeciw podejmowaniu działań antykryzysowych Niemcy wskazują na konieczność zdobywania nowych rynków zbytu dla produkcji unijnej, jak również wzmocnienia współpracy w walce z ASF.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl