| Autor: kkj6

Pracownicy sklepów wielkopowierzchniowych zapowiadają więcej protestów

Według danych w tym roku możemy spodziewać się większej ilości akcji protestacyjnych oraz kampanii społecznych organizowanych przez pracowników supermarketów.

Pracownicy sklepów wielkopowierzchniowych zapowiadają więcej protestów

Jak mówią specjaliści, praca wykonywana w sklepach wielkopowierzchniowych nie jest taka lekka, ale w porównaniu do całego rynku pracy, personel nie jest prześladowany. Co więcej, otóż szeroko pojęty obraz wyrządzanej pracownikom supermarketów krzywdy jest tylko efektem skutecznego działania ich związków zawodowych.

Również Państwowa Inspekcja Pracy tylko potwierdza poprawę warunków zatrudnienia o czym mogą poświadczyć liczne kontrole w ostatnich latach. Także maszyn do przewożenia ciężkich towarów jest więcej. Poza tym wynagrodzenie jest na czas wypłacane oraz stosowna odzież ochronna jest zapewniona personelowi.

Niestety PIP zajmuje się tylko i wyłącznie kontrolą dotyczącą przygotowania do pracy oraz warunkami jej bezpieczeństwa. Z kolei protestującym chodzi o problemy socjalne. Nic w tym dziwnego, skoro zwiększona frustracja tych pracowników spowodowana jest tym, że ta praca nie cieszy się dużym prestiżem w społeczeństwie.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!